8/11/2010 16:14new
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
Lucie Válková
13/2/2020 18:30new
Dotaz- dvouobor
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně dvouoboru. Uvažuji o studiu psychologie (hlavní) a sociologie (vedlejší) nebo psychologie a filosofie. Je možné pokračovat v magisterském studiu jen v jednom z těchto oborů? Hraje roli v dalším studiu, který z oborů je hlavní a který vedlejší?
Vím, že to není dotaz přímo k přihlášce, ale je to pro mě dost zásadní.
Předem děkuji za odpověď Lucie Válková
17/2/2020 16:45new
Dobrý den, výběr hlavního studijního programu hraje roli pouze v rámci navazujícího studia Psychologie. U psychologie je třeba mít v rámci bakalářského studia vystudovaný jednooborový studijní program nebo hlavní studijní program psychologie.
U ostatních zmíněných studijních programů byste mohla pokračovat v rámci navazujícího magisterského studia i jednooborově bez omezení.
Dominika Marie Tichá
23/5/2020 17:32new
Změna přijímacích zkoušek
Dobrý den,
chci se zeptat, zda změna přijímaček na možnost zohlednění pouze testu ZSV může výrazně změnit percentily posledního přijatého na jednotlivé obory? Hlásím se na psychologii a podle minulých let by stačil percentil 170. Může být letos kvůli této změně vyšší? Děkuji.
23/5/2020 22:35new
Dobrý den, máte zřejmě na mysli body posledního přijatého, když uvádíte hodnotu 170. Percentil může být maximálně 100 - označuje to, kolik procent uchazečů bylo v rámci přijímacího řízení s horším výsledkem než Vy.
Nicméně k Vaší otázce - předem nelze odhadnout, jaký percentil bude dostatečný. Záleží vždy na tom, jak úspěšní budou ostatní uchazeči, kteří se hlásí na stejný obor jako Vy. Dle toho se pak bude odvíjet i percentil, který bude na přijetí postačující.
Veronika Želísková
11/6/2020 19:36new
Dobrý den,
je někde možné dohledat, jaký percentil ze ZSV měl minulý rok poslední přijatý nebo je možné najít pouze finální body?
11/6/2020 22:49new
Dobrý den, fakulty obvykle zveřejňují pouze body posledního přijatého. Informace lze dohledat, když si najdete na stránkách MU příslušný studijní program - zde pak bývají uvedené i výsledky přijímacího řízení z minulých let.
Goran Ferenčuk
11/6/2020 06:52new
Platí stále "přijímáni výhradně na základě testu ZSV"?
Dobrý deň, keďže som neabsolvoval testy OSP a ako preferenciu som mal zvolené testy TSP, podľa informácií FSS tieto testy nebudem absolvovať a môj percentil z testov ZSV sa bude počítať dvojnásobne. Do e-prihlášky mi ale prišla pozvánka na testy TSP, ktoré sa budú konať 21.6. v Brne. Preto by ma zaujímalo, či platí pôvodná informácia od FSS, alebo budem musieť testy TSP absolvovať v danom termíne. Ďakujem za odpoveď.
11/6/2020 22:53new

Dobrý den, ve Vaší přihlášce máte v druhé preferenci zvolenou kombinaci studijního programu Politologie s vedlejším studijním programem Filozofie. Ten spadá pod Filozofickou fakultu.

Filozofická fakulta si test TSP jako součást přijímacího řízení ponechala. Pokud tedy nechcete přijít o možnost být přijat na tuto druhou prioritu, je třeba test TSP absolvovat.
Anastasiia Sorokina
15/6/2020 18:41new
Výsledky
Dobrý den. Chtěla bych vědět, kdy budeme mít výsledky přijímácího řízení?
19/6/2020 11:33new
Dobrý den, výsledky by měly být zveřejněny v e-přihlášce do konce června.
Daniela Pařízková
25/6/2020 17:49new
Dobrý den,
Od firmy Scio máme informace, že předběžné výsledky budeme vědět 29.6 2020. Definitivní výsledky budou až v průběhu týdne. Bavím se o posledním termínu testu ZSV. Opravdu tedy budeme mít výsledky v e-přihlášce do konce června?
27/6/2020 17:20new
Dobrý den, do 30.6. je termín zveřejnění výsledku TSP. Jak je to u společnosti SCIO, bohužel nevím. Předpokládám, že platí to, co sám uvádíte. Co se týče výsledného rozhodnutí o přijetí či nepřijetí, bude nejlepší dotázat se v případě potřeby na termín jeho uveřejnění přímo na studijním oddělení fakulty.
Štěpánka Malíková
22/6/2020 16:19new
Přijímací řízení
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně přijímacího řízení (obor Sociální práce a obor Psychologie) - Víte, kdy budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení a rozhodnutí o přijetí či nepřijetí? Je možné získat nějaké body i za maturitní vysvědčení? Předem děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne, Malíková
27/6/2020 17:18new
Dobrý den, nejlépe bude, když se obrátíte přímo na studijní fakulty. Tam Vám poskytnou nejrychleji přesnou odpověď.
8/11/2010 16:17new
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Miriam Šuranová
17/3/2020 22:22new
odpustenie prijimacieho konania
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať kedy bude v prihláške uvedené či som prijatá na základe priemeru známok alebo nie? Ďakujem.
18/3/2020 09:20new
Dobrý den, obraťte se prosím přímo na studijní oddělení příslušné fakulty a uveďte číslo Vaší přihlášky, jíž se dotaz týká.
Kontakty na jednotlivá SO jsou dostupná například zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni#fakulta1411
Adriana Valková
3/6/2020 00:36new
Percentil na experimentálnu biológiu.
Dobrý deň, prosím Vás hlásim sa na odbor experimentálna biológia živočíchov a imunologia. 

Nerozumiem však jednej veci, minuloročný percentil na prijatie bol myslím 42. Tento percentil je myslený iba z TSP? Alebo je to myslene že z toho celkového počtu 1000 bodov, ktoré sa daju získať za tsp aj za odbornú skúšku ? O tom, či ma vezmú rozhodne celkový poradovník na základe získaného počtu bodov že ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

10/6/2020 16:23new
Dobrý den, pořadí uchazečů vychází z celkového počtu přepočtených bodů z TSP a odborného testu. Maximální počet bodů, jehož může uchazeč dosáhnout je 1000 bodů.
Váha jednotlivých částí:
TSP a povinný odborný test: TSP= 300 bodů, odborný test = 700 bodů.
Uvedený percentil 42.79 je nejnižší dosažený percentil TSP ze skupiny přijatých uchazečů Vámi uvedeného zaměření v ak. roce 2019/2020.
Patricie Vohralíková
8/7/2020 19:29new
Zadání oborových testů- Biologie se základy chemie
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli, popř. kdy bude zveřejněno zadání testů z biologie se základy chemie.
Předem děkuji za odpověď :)
12/7/2020 21:13new
Dobrý den,
Váš dotaz, prosím, směřujte přímo na studijní oddělení Přírodovědecké fakulty na adrese studijni@sci.muni.cz.
8/11/2010 16:20new
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Roman Konečný
13/12/2019 18:58new
Přechod z FIT
Dobrý den,
jsem studentem 1. semestru na VUT FIT a chtěl bych co nejdříve přejít na FI MUNI. Existuje pro to nějaká dokumentace, nebo návod, kde by bylo popsané, co má člověk v takovém případě za možnosti? Rád bych zjistil především jak můžu přejít co nejrychleji a zda-li mi budou uznány nějaké předměty. Děkuji předem za odpověď.
19/12/2019 15:58new
Dobrý den,
"přestup" z jedné univerzity na druhou není v zákoně o vysokých školách zakotven. Jinými slovy "přestup" jako takový neexistuje. Pokud máte zájem o studium na naší univerzitě, budete muset projít řádným přijímacím řízením jako všichni ostatní uchazeči. Přihlášky do bakalářských programů pro rok 2020/2021 lze podávat až do konce února. V případě, že byste byl do studia přijat, existuje možnost uznání některých předmětů, které jste již na Vaší předchozí VŠ absolvoval. Pro podrobnější informace k uznávání předmětů se však prosím obraťte na Studijní oddělení příslušné fakulty.
Anna Vítová
5/1/2020 22:42new
Prominutí přijímacích zkoušek
Dobrý den,
jsem studentka gymnázia, na podzim 2018 jsem byla na DOD Fakulty informatiky, kde jsme se spolužákem psali IQ test od Mensy ČR. Oba jsme dosáhli výsledků dostatečných pro prominutí přijímacích zkoušek.
Hned po zahájení přihlašování na přijímací zkoušky jsem poslala přihlášku se žádostí o prominutí PZ. Podle všeho ověřujete u Mensy výsledky sami, proto předpokládám, že jako příloha stačila vyplněná žádost o prominutí (?).
Ráda bych se zeptala, kdy se dozvíme, zda naše žádost byla přijata - tedy že přihláška byla doručena se vším všudy a Mensa výsledky potvrdila. Pokud bych totiž věděla předem, zda jsem přijata na MUNI, již bych neposílala přihlášky na jiné školy.
Děkuji za pochopení.
Anna Vítová
12/1/2020 13:49new
Dobrý den, rozhodnutí děkana již bylo vložené do Vaší e-přihlášky. Po přihlášení se jej naleznete v sekci "výsledky přijímacího řízení".
Anna Vítová
13/1/2020 09:54new
Dobrý den, moc děkuji za odpověď.
Anna Vítová
Jan Straka
31/1/2020 19:55new
Dobrý den,
prosím Vás mám podobný dotaz jako předchozí uchazečka. Tento měsíc jsem psal IQ test od společnosti Mensa ČR, výsledek je dostačující. Hned po přijetí výsledku testu, jsem založil e-přihlášku a i s prominutím přijímacích zkoušek odeslal. Proto se prosím Vás ptám, jak dlouho trvá ověření, zda jsem přijat, nebo ne.
Děkuji za odpověď.
Jan Straka
1/2/2020 13:37new
Dobrý den, ověření trvá obvykle v řádu týdnů. Výsledné rozhodnutí budete mít poté vložené do Vaší e-přihlášky.
Juraj Beňo
2/8/2020 11:12new
neprijatý z kapacitných dôvodov
Vzhľadom na to že som neprijatý z kapacitných dôvodov ale dosiahol som percentil nad 80, budem nejakým spôsobom informovaný o uvoľnení miesta alebo mám o to zažiadať nejakým iným spôsobom?
4/8/2020 21:09new
Dobrý den,
fakulta, v případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může dobírat automaticky "posunem čáry" a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou". Tyto uchazeče následně fakulta přímo osloví.
Juraj Beňo
10/8/2020 19:02new
Ďakujem za pomoc
Adil Khasenov
15/8/2020 12:40new
Dobrý den!
Nedávno jsem záložil příhlášku a v popisu programu je napsáno, že odhadovány počet přijátých je už 30, četl jsem, že do bc. programu "Kyberbezpečnost" je limit právě 30 lidí a v přípádě více uchazečů bude rozhodovat datum založení příhlášky, to znamená, že už nemá smysl spoléhat na to, že nudu přiját?
Udělal jsem TSP na percentil 83,41 / 100, takže patřím do lepších 20% (přesněji do 16,51% lepších) a to vyhovuje podmínkám a třeba někdo, kdo založil přihlášku dřív, ale má nižší ne já percentil bude přijat? Je datum založení tak rozhodující?
To mě moc obtěžuje, opravdu chci nástoupit na Vaši fakultu.
Děkuji předem za pozornost a těším se na odpověď!
Adil Khasenov
15/8/2020 12:38new
Rozhodnutí o (ne-)přijetí
Dobrý den!
Nedávno jsem záložil příhlášku a v popisu programu je napsáno, že odhadovány počet přijátých je už 30, četl jsem, že do bc. programu "Kyberbezpečnost" je limit právě 30 lidí a v přípádě více uchazečů bude rozhodovat datum založení příhlášky, to znamená, že už nemá smysl spoléhat na to, že nudu přiját?
Udělal jsem TSP na percentil 83,41 / 100, takže patřím do lepších 20% (přesněji do 16,51% lepších) a to vyhovuje podmínkám a třeba někdo, kdo založil přihlášku dřív, ale má nižší ne já percentil bude přijat? Je datum založení tak rozhodující?
To mě moc obtěžuje, opravdu chci nástoupit na Vaši fakultu.
Děkuji předem za pozornost a těším se na odpověď!