8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
3/6/2021 22:22new
Možnost kombinace oborů

Dobrý den,

z Vašeho příspěvku usuzuji, že se jedná o tři samostatné přihlášky. V takovém případě je možné se zapsat ke všem třem studiím. Dovoluji si však upozornit, že studium více než jednoho jednooborového studijního programu z časových a administrativních důvodů nedoporučujeme.

Ondřej Böhm - komunikátor pro přijímací řízení
Martina Vajdová
4/6/2021 12:44new
Dobrý den,
měla jsem na mysli, zda je možné skloubit obory dohromady, tzn. Anglický jazyk a literaturu jako hlavní obor, Informační studia a knihovnictví jako vedlejší.
4/6/2021 22:54new

Dobrý den,

děkuji za upřesnění. Bohužel není možné sloučit vícero jednooborových studií z vícero přihlášek (či pouze priorit) do sdruženého studia. Pro sdružené studium bylo třeba podat adekvátní přihlášku.

Ondřej Böhm - komunikátor pro přijímací řízení
Anežka Jičínská
1/6/2021 06:30new
Informace o hranici přijetí a pořadí
Dobrý den, zde na diskusním fóru jsem viděla na podobné dotazy odpověď, že informace o konkrétním pořadí a hranici pro přijetí přibyde (i v případě nepřijetí) v e-přihlášce do konce května. Je 1. 6. a pořád tam nic nového není. Kde je problém?
1/6/2021 16:54new

Dobrý den,
bohužel, na vygenerování rozhodnutí na Filozofické fakultě se stále pracuje, prosíme tedy o strpení a doporučujeme sledovat e-přihlášku.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Aneta Maňásková
1/6/2021 18:44new
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, podle jakých kritérií bylo rozhodnuto, že jsem nepřijata z kapacitních důvodů, pokud ještě není známo pořadí?
Předem děkuji za odpověď
3/6/2021 22:19new

Dobrý den,
kritériem pro toto rozhodnutí je skutečně pořadí uchazečů. Fakulta zná pořadí dříve, právě proto, aby mohla vyhodnotit přijímací řízení a vydat rozhodnutí, ve kterém budete mít Vaše pořadí uvedené. Rozhodnutí Vám bude importováno do E-přihlášky. Bohužel se na FF stále rozhodnutí generují a proto jej ve své E-přihlášce, zatím, nenaleznete. Prosím Vás tedy o trpělivost. Děkuji.

Ondřej Böhm - komunikátor přijímacího řízení
Pavlína Klučková
3/6/2021 14:43new
Dobrý den,
Mohu se zeptat zda máte aspoň nějaký předpokládaný termín, kdy bude rozhodnutí v e-přihláškách?
Děkuji Klučková
4/6/2021 04:09new
Připojuji se k dotazu. Už mě přestává bavit aktualizovat stránku s vírou, že nějaké info neznámo kdy přibyde. Ráda bych si to přijmací řízení už v hlavě uzavřela a myslím, že kromě mailu "ahoj tady ben, rozhodnutí máte v e-prihlaskach" mohl být i mail "omlouváme se, ještě rozhodnutí generujeme, čekejte je tedy až na konci června." Nemusí se to zdát, ale je to trochu náročný na psychiku.
Anežka Jičínská
3/6/2021 19:53new
Pořád nic. Ráda bych už věděla, zda-li má cenu zkoušet se odvolat. Proč je u FF problém s vygenerováním?
4/6/2021 23:11new

Dobrý den,

plně chápu Vaše rozhořčení. Filozofická fakulta je největší fakultou MUNI, administrativní proces je tudíž na FF nejnáročnější a je zde vyšší riziko časových prodlev. Bohužel Vám nedokážu s určitostí sdělit, kdy k vydání rozhodnutí dojde. Mohu Vás nicméně ujistit, že kolegové na studijním oddělení FF dělají maximum pro to, aby k vydání rozhodnutí došlo co nejdříve. Pokud obdržím jakékoliv bližší informace, budu Vás informovat. Prozatím však opět prosím o strpení a předem děkuji za pochopení.

Ondřej Böhm - komunikátor pro přijímací řízení
Pavlína Klučková
5/6/2021 09:31new
Procento uchazečů pro doplnění

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně přijetí uchazečů, kteří patří mezi procento těch, jenž přijali pro předpoklad, že né všichni dojdou k zápisu. Mají již tito studenti v přihlášce přijat nebo budou teprve nějak upozornění po zápisech,, že byli přijati? Nemluvím o dobírání studentů. Vím, že na to spoléhat je jako čekání na zázrak. Myslím tím to, které fakulta přijímá navíc.

6/6/2021 12:13new

Dobrý den,

výsledek "nepřijat(a) z kapacitních důvodů" znamená, že byly splněny podmínky pro přijetí, bohužel však byla kapacita programu naplněna uchazeči, kteří u přijímací zkoušky dosáhli lepších výsledků. V tomto případě Vám může být nabídnut zápis ke studiu, pokud se fakulta, v případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, rozhodne dobírat automaticky "posunem čáry". Takto přijaté uchazeče následně fakulta přímo osloví. Bohužel není možné stanovit kdy a zda se tak stane a tedy ani není, bohužel, možné určit, jaká je šance, že Vám bude touto cestou zápis nabídnut. Nicméně je v tomto případě bezpředmětné podávat odvolání, odvolání podáváte pouze tehdy, došlo-li k nějakému procesnímu pochybení ze strany MUNI.
Výsledek "neprospěl(a) u přijímací zkoušky" značí, že Vámi dosažený výsledek nebyl, bohužel, dostačující pro přijetí na daný program a není možné přijetí ani v případě automatického dobírání viz. výše. Rovněž i v tomto případě není dán relevantní důvod pro podání odvolání.
Váš výsledek naleznete v E-přihlášce.

Linda Krajsová - komunikátor pro přijímací řízení
Pavlína Klučková
6/6/2021 14:27new
Mám pocit že odpověď je trochu mimo kontext toho na co jsem se ptala nicméně v rozhodnutí mám psáno že podmínky jsem splnila (dosáhla minimálního percentilu) ale poslední přijatý měl 69. Jak je tedy možné že jsem neprospěla u přijímací zkoušky když podmínky jsem plnila ale bohužel jsem 10. pod čarou?
6/6/2021 16:40new

Dobrý den,

domnívám se, že jsem odpověděla poměrně adekvátně Vašemu dotazu. Z Vašeho dotazu: "uchazečů, kteří patří mezi procento těch, jenž přijali pro předpoklad, že né všichni dojdou k zápisu" => těmito uchazeči zřejmě myslíte ty, kteří mají v E-přihlášce uveden výsledek "nepřijat(a) z kapacitních důvodů", neboť výsledek "přijat, ovšem pouze pokud zbude místo u zápisu" či něco podobného neexistuje. Takto se v praxi projevuje právě mnou zmíněné nepřijetí z kapacitních důvodů. Rovněž jsem na Váš dotaz ohledně upozornění na přijetí těchto uchazečů odpověděla, že není možné dopředu stanovit kdy a zda vůbec k přijímání těchto uchazečů dojde a že tito uchazeči budou případně přímo osloveni fakultou. Vy ovšem, jak jste sama uvedla, jste nebyla přijata pro neprospěch u přijímací zkoušky a tedy se na Vás toto "dobírání", bohužel, nevztahuje. Odůvodnění naleznete v textu rozhodnutí o nepřijetí v E-přihlášce. Pokud rozhodnutí neobsahuje dostatečné informace, prosím, kontaktujte studijní oddělení příslušné fakulty, aby Vám rozhodnutí objasnilo. Kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni.

Děkuji za pochopení.

Linda Krajsová - komunikátor pro přijímací řízení
12/6/2021 23:49new
Počet přijatých-tlumočnictví českého znakového jazyka

Dobrý den,

kolik uchazečů bylo přijato do programu Tlumočnictví českého znakového jazyka? V rozhodnutí o přijetí je uvedeno, že pořadí posledního přijatého bylo 83, bylo tedy přijato 83 uchazečů? V minulém roce bylo přijatou pouze něco okolo 20 lidí a počítala jsem tedy s malým počtem studentů.
Děkuji za odpověď.
20/6/2021 22:10new

Dobrý den,
pořadí uchazečů se odvíjí od jejich umístění u pzk. Pokud bylo pořadí posledního přijatého 83, bylo přijato ke studiu X uchazečů s umístěním do 83. pozice, tedy minimálně 83. Jednu příčku může obsadit i vícero uchazečů se shodným výsledkem u pzk.

Linda Krajsová - komunikátor pro příjímací řízení