Thread: TSP obecně/
Veronika Kochová
29/4/2021 13:42new
Percentil
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze odvodit pravděpodobné přijetí/nepřijetí na základě percentil. Koukala jsem se na statistiku přijatých/nepřijatých z minulých let, ale neobjevila jsem tam percentil.
Mnohokrát děkuji za odpověď.
Petr Novák
29/4/2021 14:02new

Zdravím, také už jsem se nad tím zamýšlel, teoreticky to jde u programů, kde záleží pouze na TSP (např. Životní prostředí a zdraví) a pak to nějak přepočítat? (500/100) - získáme 5 (hodnotu x pro percentil 1 - nejnižší možný) a poté (počet dosažených bodů*5)? Tak získáme body a dá se to poté porovnat zde (ale jen u programů cistě s TSP). https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PriF-Bc_-_zprava-podminky.pdf

Ale to je z loňska, tak těžko říct.
Petr Novák
29/4/2021 14:03new
Omlouvám se Percentil*5, ne počet bodů... Ale je to kostrbaté. :D
29/4/2021 22:13new

Dobrý den,
pro zcela hrubou představu Vám poslouží percentil posledního přijetého uchazeče z minulých let, který je přístupný na stránce příslušného studijního programu. Nejedná se ale v žádném případě o závaznou informaci, hranice se každý rok mohou lišit.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Dejmková
4/5/2021 13:36new
Takže když loni byl percentil posledního uchazeče okolo 35 a já mám přes 70, tak můžu pomalu oslavovat?
6/5/2021 11:59new

Dobrý den,
já Vám zde bohužel nemohu dát jednoznačnou odpověď, vše se odvíjí od počtu uchazečů a úspešnosti uchazečů pro konkrétní přijímací řízení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení