změněno 27. 10. 2008 13:18 nové
Ostatní týkající se TSP
Nikola Drescher
30. 4. 2021 14:41nové
Dojmy
To je mazec :-O Pod tou cca 18b hranicí musí být neskutečná tlačenice o každý čtvrtbod...Ale ono se to dalo čekat, když vynechali spoustu dobrých sekcí na myšlení a zůstal tam doslova "kekel" :-D
Dávid Horváth
1. 5. 2021 12:13nové
Išlo to dole aj kvôli prípadu ako je môj, kedy sa mi len tak vypne notebook počas testu, úlohy mi načítava aj 10 sekúnd, niektoré odpovede neukáže. Určite bolo viac takýchto prípadov, takže je škoda, že to nebolo len o vedomostiach, ale aj technike. Verím, že ďalšie roky si to uchádzači skúsia už prezenčne, nech sa nedejú takéto veci :(
1. 5. 2021 19:52nové
Příště to snad vyjde..
Vít Řezáč
25. 4. 2021 10:05nové
Jak tam bylo zařazené první verbální myšlení, tak jsem byl příjemně překvapený, že to byly krátké texty, prostě přizpůsobené na online formu. Jenomže pak tam bylo kritické myšlení a obrovské odstavce, člověk by možná čekal, že třeba aspoň jeden dlouhý text bude výchozím pro více úloh, ale ono ne, každá úloha měla vlastní text. To bylo hodně frustrující, bál jsem se, že to nebudu ani stíhat číst, tak jsem se nad tím ani moc nemohl zamyslet.
Vlákno: Studium na MU/
Matyáš Hubáček
22. 4. 2021 11:32nové
Jednooborové a kombinované studium

Dobrý den, je možné nastoupit do prvního bakalářského semestru na jednooborové studium a do druhého semestru si přidat obor a pokračovat v podobě kombinovaného studia?

Děkuji za odpověď.
26. 4. 2021 22:38nové

Dobrý den,
již Vám bylo odpovězeno v jiném vlákně.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Kristýna Báčová
9. 6. 2021 10:42nové
Výběr oborů
Dobrý den,
mohu se prosím zeptat jak je to s přijetím, když jsem se v rámci jedné přihlášky dostala pořadím do všech tří oborů Fsps, ale chci se zapsat na studium do oborů 2. a 3. priority. Přišlo mi, že jsem přijata v rámci první priority, ale nechápu proč nemohu jít na obory jiné priority když jsem se pořadím vešla.
Děkuji za případnou odpověď.
Petra Příhodová
9. 6. 2021 12:55nové
Je mi líto, ale bojím se, že toto nelze. Proto si určujete priority. Mám pocit, že u podávání přihlášky bylo několik upozornění, že na tom, jak si zvolíte prioritu záleží, a po podání přihlášky už to změnit nelze. Opravte mě prosím někdo, pokud se pletu.
Kristýna Báčová
9. 6. 2021 16:57nové
Takže nelze studovat dva obory najednou?
A nevíte, zda je tu možnost si podat nějakou žádost o změnu?
Děkuji za odpověď.
10. 6. 2021 08:06nové
Myslím si, že studovat dva obory lze, ale musela byste mít dvě zcela samostatné přihlášky. Ne jednu a v rámci ní priority.
Potom by se obě přihlášky posuzovaly nezávisle a Vy byste měla možnost se rozhodnout. Mám pocit, že někde to takto je i vysvětleno.
28. 6. 2021 09:47nové

Vážená slečno Báčová,
bohužel, priority studijních plánů (někdy též preference) neslouží pro pozdější volbu. Po vykonání přijímací zkoušky Vám bude nabídnut zápis pouze do nejvyšší Vaší priority, pro kterou byla přijímací zkouška úspěšná. Nižší priority slouží pro případ, že přijímací zkouška dopadne neúspěšně pro prioritu č.1 (o kterou logicky máte největší zájem), ale dopadne úspěšně pro prioritu č.2 (například z důvodu nižšího počtu uchazečů, nebo z důvodu nesplnění podmínek pro vedlejší obor v prioritě č.1). V takovém případě je Vám tedy umožněno studovat daný program a to v podobě, jakou máte nastavenou jako prioritu č.2.
Jinak rovněž platí, co již uvedla paní Skýbová.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Terezie Grigarová
12. 7. 2021 12:15nové
Rozvrh kombinovaného studia
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s tvorbou rozvrhu při kombinovaném studiu. Zaregistrovala jsem si předměty pro daný semestr, ale předměty mi to ukazuje každý pátek. Jak je to v případě kombinovaného studia? Myslela jsem, že studium probíhá 1x za 2-3 týdny právě v pátek a sobotu. Ne každý týden. Dělám vše správně? Nebo je možnost uložení online přednášek - pro samostudium například o víkendu? Tím mi ale pak nevychází, dojíždění do školy. Moc děkuji a přeji hezký den
14. 7. 2021 22:49nové

Dobrý den,
každá fakulta si kombinovanou formu studia upravuje podle sebe, a proto se podoba této formy studia může na fakultách různě lišit. Nejpřesnější odpověď na Váš specifický dotaz Vám poskytnou na studijním oddělení Vaší fakulty, kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vlákno: Ubytování/
Bianka Obertová
24. 5. 2021 16:39nové
Jednolůžkový pokoj na koleji
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je nejako zabezpečené, aby na kolejích zostali jednolôžkové pokoje aj pre študentov nastupujúcich do prvého ročníka. Viem, že ostatní študenti sa môžu na kolej prihlasovať už od května, zatiaľ čo pre začínajúcich študentov je prihlasovanie otvorené až od sprna. A ak nie, viete mi podľa minulých rokov aspoň približne povedať, či mám šancu získať jednolôžkový pokoj na koleji ako budúca prváčka?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, uvítam aj hocijaké iné rady k ubytovaniu v Brne.
25. 5. 2021 19:34nové

Dobrý den,
dotaz prosím směřujte na kolegy ze správy kolejí a menz na adrese info@skm.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Bianka Obertová
28. 5. 2021 21:04nové
Dobre, ďakujem za presmerovanie na vhodnejšiu adresu :)
Vlákno: Všeobecně/
Tereza Hrušecká
21. 6. 2021 21:43nové
ECON Podniková ekonomika - výber jazyka
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či som správne pochopila, že v priebehu bakalárskeho štúdia podnik. ekonomiky a manazmentu by som sa učila prvý jazyk (napr. angličtinu) a počas navazujúceho magisterského štúdia zase iný jazyk (napr. nemčinu alebo španielčinu), teda by som nikdy nemala zároveň dva rôzne jazyky.
Ďakujem za odpoveď.
30. 6. 2021 19:37nové

Vážená slečno Hrušecká,
dotaz prosím směřujte na studijní oddělení Ekonomicko-správní fakulty na adrese studijni@econ.muni.cz nebo na konzultanta studijního programu, na nějž naleznete kontakt na konci webové stránky studijního programu. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
1. 7. 2021 12:52nové
Dobrý den, Terezo,
je to tak, v bakalářském studiu máte jeden jazyk, v magisterském druhý, přičemž jeden znich musí být angličtina.
Mějte se krásně.
Marcela Machaňová
Vlákno: Volná diskuse/
Kateřina Kočíková
30. 4. 2021 10:04nové
Forma studia
Dobrý den, je možné přestoupit z kombinovaného studia na prezenční studium? Jednalo by se o stejnou fakultu, stejný obor. Děkuji.
30. 4. 2021 23:22nové

Dobrý den,
bohužel, je možná změna formy studia pouze z prezenční na kombinované.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lukáš Pacal
2. 6. 2021 20:36nové
Posun v umístění
Dobrý den, chci se zeptat, když jsem se při přijímacím řízení umístil kousek pod čarou, jak a kdy se dozvím jestli někdo odřeknul studium a já se případně posunul mezi přijaté? Děkuji.
4. 6. 2021 22:16nové

Dobrý den,
fakulta by Vás sama automaticky informovala nejpozději po uplynutí termínu zápisu ke studiu.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Petr Novák
14. 7. 2021 11:52nové
Důležité sdělení pro nepřijaté studenty na bakalářském oboru Antropologie

Zdravím, toto sdělení je určeno pro všechny studenty Antropologie, kteří se momentálně nacházejí pod čarou. Budu stručný, na Antropologii nenastoupím a uvolním tak jedno místo pro někoho z nepřijatých, jelikož na tento obor přijímali pouze 15 lidí. Nechci totiž studovat na této pseudouniverzitě, která si ani neumí zařídit své přijímací zkoušky bez technických a faktických chyb a jejíž přístup jak ke studentům, tak ke většině zaměstnanců je otřesný. Masarykova univerzita opravdu za posledních 10 let klesla až na úplné dno a jsem šťastný, že mohu studovat stejný obor na daleko lepší a profesionálnější Univerzitě Karlově. Dále se také uvolní místo na Experimentální biologii v nejmenovaném oboru, kde brali většinu studentů.

Užijte si studium na této neprofesionální a nelidské univerzitě, snad jsem někoho zachránil.

Přeji vám štěstí při vašem studiu.

PN
Petr Novák
14. 7. 2021 12:14nové

Většinou zaměstnanců myslím ty mimo rodinný Univerzitní kruh. :) A také doufám, že se najde někdo, komu pomohu dostat se alespoň tady, i když tato univerzita nepatří mezi ty nejerudovanější a jak její výzkumná síla, tak její image je pouze zlaté pozlátko, které zablyští jen těm nejvlezlejším.

Přeji hezký den. :)

PN
změněno 26. 10. 2008 21:50 nové
Verbální myšlení
Eva Vlková
20. 4. 2021 21:20nové
TSP 2018
Dobrý den,
chtěla bych poprosit, jestli byste mi mohli objasnit, co přesně znamená v úlohách pro rok 2018 "malá uzavřená množina slov". Myslela jsem si prvně, že se jedná o skupiny slov např.: slova jednovýznamová, archaismy, zdrobněliny, odborné výrazy, atd. Ovšem nikdy jsem neodpověděla dobře, ale nedokázala jsem si správnou odpověď ani zdůvodnit.
Předem děkuji za odpověď.
https://imgur.com/a/pxA0fDg
21. 4. 2021 08:07nové

Tou malou uzavřenou skupinou slov se myslí to, že se s daným výrazem pojí jen několik slov, která můžete snadno taxativně vyjmenovat.

Takže se na to podívejme:
Hulvát - to se pojí se stovkami slov (malý, velký, dobrý, zdravý, cizí, pravěký...) = nelze vyjmenovat
šarlatánský - opět lze spojit se spoustou slov (postup, názor, člověk, text...)
pole - to ani nemá cenu zkoušet, stovky spojení
akademický - taktéž spousta spojení (text, senát, projev, akademická obec, akademický provoz, život atd.)
svěrací - hm... co je svěracího? napadá mě jen kazajka, ale nic víc, možná nějaký svěrací šroub? no ale skutečně moc toho nebude... = malá skupina slov = správná odpověď