Thread: TSP obecně/
Zuzana Górecká
8/5/2022 20:59new
Anglický jazyk a literatura
Hranice prospěchu na příjetí na oborových testech je 55b, já mám 49b. Ale u rozhodnutí o přijetí mám stále nerozhodnuto, je šance přijetí ikdyž jsem nedosáhla hranice ale precentil z tsp mám vysoký? Neví někdo jaká je šance se dostat na odvolání a kde zjistím kolikátá pod čarou jsem?
Petr Zicha
9/5/2022 10:04new
Ahoj Zuzano,

V jiném vlákně jsem četl, že výsledky oborových testů mají 2 hodnoty - splnil/nesplnil.
V přihlášce máš nerozhodnuto, jelikož komise ještě nezasedal, tudíž není oficiální výsledek.
Pokud se nepletu, tak "pod čarou" jsou jen uchazeči, kteří podmínky splnili, ale nedostali se z kapacitních důvodů.
Odvolání je myslím ztráta času a zbytečná práce, jelikož nízký počet bodů nikdo neuzná jako chybu na straně univerzity.
11/5/2022 09:08new

Dobrý den,
platí, co uvedl pan Zicha. Přijímací komise by měla zasedat v následujících dnech. Odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů či neprospěch u přijímací zkoušky tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání. V případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může fakulta dobírat automaticky "posunem čáry", a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou" (toto se však týká pouze uchazečů s odůvodněním "nepřijat(a) z kapacitních důvodů").

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení