Thread: TSP obecně/
Laura Siudová
5/5/2022 15:50new
Přijetí na právnickou fakultu
Dobrý den,

mám dotaz ohledně přijetí na magisterský obor Právo a právní věda. Nebyla jsem přijata z kapacitních důvodů. Jsem umístěná přibližně o 15 míst od posledního přijatého, je reálné abych se ještě dostala, pokud se nezapíšou všichni studenti? nebo je to maximální hranice počtu studentů, která může nastoupit a nemám šanci na přijetí?

Děkuji za odpovědi. 

10/5/2022 01:20new

Dobrý den,
v tuto chvíli je těžké určit, jaká je nyní Vaše šance na přijetí, neboť není dopředu stanovené, kolik z přijatých uchazečů se nakonec nezapíše ke studiu, zda a případně kolik pozic fakulta rozhodne doplnit původně nepřijatými uchazeči a dále také není jasné, kolik původně nepřijatých uchazečů, kteří se umístili v celkovém hodnocení lépe, než Vy, by se rozhodlo dodatečné možnosti zápisu využít.

Z toho, co zde již zaznělo, odvolání má skutečně smysl podat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity. Dobírání uchazečů "pod čarou" probíhá postupně dle pořadí uchazečů bez ohledu na to, zda za tímto účel daný uchazeč podal odvolání. K dobrání nemusí fakulta vůbec přistoupit, a konkrétně na Právnické fakultě se nejedná o běžnou praxi. Doporučuji tedy s dobíráním nepočítat.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vanda Naivertová
12/5/2022 00:00new
Mohu se zeptat, zda minulý rok dobírání bylo, popřípadě kolikátý pod čarou se dostal jako poslední, prosím?
16/5/2022 00:23new

Dobrý den,
studenty pod čarou fakulta za poslední roky nedobírala a ani letos to není předpokládáno.

Linda Krajsová