Thread: TSP obecně/
Ondřej Zbejval
6/5/2022 17:17new
Přijetí na právnickou fakultu
To chápu, nehlásím se na práva, pouze mě zajímá jak se změnil percentil z minulého roku a podle toho si udělám představu jak to bude možná vypadat na jiných oborech.
Předem děkuji
Ondra
6/5/2022 17:53new
Pry kdyz se clovek nedostane, tak uz nema sanci, protoze odvolani se na toto nevztahuje…tak nevim no.
Vanda Naivertová
6/5/2022 19:51new
Ono se sice podává odvolání pouze, když máte pocit, že fakulta jednala protiprávně a bylo Vám ukřivděno, ale na dobírání studentů to nemá vliv. Já jsem taky pod čarou, ale odvolání nepodávám, jelikož mým důvodem nepřijetí je kapacita, avšak když dojde k dobírání studentů, tak fakulta mě může přijmout ať už s odvoláním nebo bez.
8/5/2022 15:53new
Pokud si dobře pamatuju, právnická nabírá s ohledem na odhadovaný počet lidí, co ve výsledku nenastoupí... Tzn. dobírat nebudou
10/5/2022 01:20new

Dobrý den,
v tuto chvíli je těžké určit, jaká je nyní Vaše šance na přijetí, neboť není dopředu stanovené, kolik z přijatých uchazečů se nakonec nezapíše ke studiu, zda a případně kolik pozic fakulta rozhodne doplnit původně nepřijatými uchazeči a dále také není jasné, kolik původně nepřijatých uchazečů, kteří se umístili v celkovém hodnocení lépe, než Vy, by se rozhodlo dodatečné možnosti zápisu využít.

Z toho, co zde již zaznělo, odvolání má skutečně smysl podat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity. Dobírání uchazečů "pod čarou" probíhá postupně dle pořadí uchazečů bez ohledu na to, zda za tímto účel daný uchazeč podal odvolání. K dobrání nemusí fakulta vůbec přistoupit, a konkrétně na Právnické fakultě se nejedná o běžnou praxi. Doporučuji tedy s dobíráním nepočítat.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vanda Naivertová
12/5/2022 00:00new
Mohu se zeptat, zda minulý rok dobírání bylo, popřípadě kolikátý pod čarou se dostal jako poslední, prosím?
16/5/2022 00:23new

Dobrý den,
studenty pod čarou fakulta za poslední roky nedobírala a ani letos to není předpokládáno.

Linda Krajsová
23/5/2022 09:53new
Varianta jak se na pravnickou fakultu dostat je jeste podat si prihlasku do CZV (bohuzel placene) a pokusit se o prijimacky dalsi rok. Pokud byste byla prijita, nastoupila byste jako radny student do 3.semestru. Fakulta zasadne studenty nedobírá
23/5/2022 10:46new
Mevim, jetsli se něco nezměnilo, ale mám za to, že na řádné studium se z CŽV přechází až po odstudování dvou let v programu CŽV, tzn. na běžné studium se nastupuje od 5., nikoliv od 3. semestru
last modified 23/5/2022 11:27 new
pokud udelate prijimacky, tedy ze jste přijata nasledujici rok, nic nebrani tomu aby se preslo uz ve 3.semetru. Jinak plati to, co jste napsala. Ja jsem student CZV a tuto moznost jsem využila, bohužel opet pod carou :D
Eliška Hrušková
5/5/2022 19:41new
Dějiny starověku
Dobrý den,
je tu někdo, kdo se hlásil na dějiny starověku? Kolik jste měli popřípadě percentil?
Zuzana Górecká
8/5/2022 20:59new
Anglický jazyk a literatura
Hranice prospěchu na příjetí na oborových testech je 55b, já mám 49b. Ale u rozhodnutí o přijetí mám stále nerozhodnuto, je šance přijetí ikdyž jsem nedosáhla hranice ale precentil z tsp mám vysoký? Neví někdo jaká je šance se dostat na odvolání a kde zjistím kolikátá pod čarou jsem?
Petr Zicha
9/5/2022 10:04new
Ahoj Zuzano,

V jiném vlákně jsem četl, že výsledky oborových testů mají 2 hodnoty - splnil/nesplnil.
V přihlášce máš nerozhodnuto, jelikož komise ještě nezasedal, tudíž není oficiální výsledek.
Pokud se nepletu, tak "pod čarou" jsou jen uchazeči, kteří podmínky splnili, ale nedostali se z kapacitních důvodů.
Odvolání je myslím ztráta času a zbytečná práce, jelikož nízký počet bodů nikdo neuzná jako chybu na straně univerzity.
11/5/2022 09:08new

Dobrý den,
platí, co uvedl pan Zicha. Přijímací komise by měla zasedat v následujících dnech. Odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů či neprospěch u přijímací zkoušky tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání. V případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může fakulta dobírat automaticky "posunem čáry", a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou" (toto se však týká pouze uchazečů s odůvodněním "nepřijat(a) z kapacitních důvodů").

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
16/5/2022 12:04new
"Dodatečné" přijetí

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné, aby mě na PdF přijali dodatečně až po řádném zápisu, pokud by se nějaká místa v oboru, na který jsem se hlásila, uvolnila. Na stránkách fakulty jsem myslím četla, že k "dobírání" nedochází...

Děkuji za upřesnění.
Natálie Zdražilová
16/5/2022 16:21new
Dobrý den, je docela malá šance, že budou dobírat další studenty- na stránkách je napsáno, že v posledních dvou letech k dobírání nedocházelo, všichni úspěšní uchazeči se tedy zapsali ke studiu a žádná místa se neuvolnila. Ale nebojte, jsem na tom úplně stejně jako vy, nepřijata k kapacitních důvodů bez nějakého upřesnění kolikátá jsem pod čarou, nezbývá než doufat.
16/5/2022 16:40new
To ani není tím, že by se zapsali všichni, ale tím, že se obvykle přijme větší počet uchazečů a počítá se s určitým procentem nezapsaných, tím pádem zůstanou kapacity naplněné, i když se nezapíší všichni. Proto k dodatečnému přijímání nedochází.
Adéla Byrtusová
18/5/2022 07:17new
Pořadí přijatých uchazečů
Dobrý den,
hlásila jsem se na pedagogickou fakultu a nedostala jsem se na obory z kapacitních důvodů. V E-přihlášce jsem ale nikde nenašla pořadí uchazečů, hranice přijetí, atd. Proto se chci zeptat, kde tyhle informace najít. Děkuji za odpověď.
19/5/2022 15:38new

Dobrý den,
informace naleznete v textu rozhodnutí, který se nachází ve Vaší e-přihlášce v sekci Výsledky přijímacího řízení a podsekci Dokumenty.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lenka Hlavoňová
20/5/2022 18:04new
Dobrý den, hlásím se pedagogickou fakultu a nemám ještě rozhodnutí. Prosím do kdy bude rozhodnutí nahráno? Slečna tu píše, že už rozhodnutí má. Děkuji za informaci
21/5/2022 23:59new

Dobrý den,
já již výsledky ve Vaší e-přihlášce rovněž eviduji.

LK
Lenka Hlavoňová
22/5/2022 13:07new
Mám tam napsané navržena na přijetí. To znamená, že jsem byla přijata?
23/5/2022 23:59new

Dobrý den,
vyčkejte prosím na instrukce od fakulty, která Vám poskytne bližší informace ohledně vložení dokladů o předchozím dosaženém vzdělání. Pokud do stanoveného data doložíte požadované dokumenty, bude Vám vydáno rozhodnutí o přijetí, čímž Vám vzniká právo na zápis do studia.

LK
29/5/2022 15:39new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda moje pořadí v celkovém počtu uchazečů vidíte také? Já jsem se ho bohužel nedopátrala. Děkuji za odpověď.

Hana Kachlíková
30/5/2022 10:15new
Už to tam mám.
Darina Sztachová
9/6/2022 12:03new
Kde to vidíte, prosím?
9/6/2022 20:57new
Pořadí Mám v dokumentu Návrh na přijetí nebo tak nějak podobně v přihlášce.
Barbora Vašková
19/5/2022 16:20new
Navržení na přijetí
Dobrý den, zatím stále vidím jen navržen na přijetí. Změní se to ještě na definitivní přijetí? Děkuji
Jana Hudečková
19/5/2022 19:42new
Mně se to změnilo po nahrání maturitního vysvědčení, předpokládám, že to všude standardní postup :)
Kamila Balašová
19/5/2022 21:13new
Já jsem maturitní vysvědčení již také nahrála, ale stále tam mám jen "navržena na přijetí ", tak nevím...
Barbora Vašková
19/5/2022 21:50new
Vysvědčení jste tam nahrávala kdy? Já už jsem dlouho po maturitě. Tak jestli to tam mám zkusit nahrát... Už jsem stejný obor před X lety začala studovat, myslela jsem, že se jim to nějak sparuje.
Kamila Balašová
20/5/2022 08:20new
Já už jsem také dlouho po maturitě a vysvědčení jsem tam nahrála v úterý. Nahrávala jsem sken vysvědčení a čestné prohlášení o pravosti. :-)
Ľubomír Jurčišin
20/5/2022 12:57new
Si si istá, že stačí len sken? Aspoň na FI v pdf o návrhu na přijetí píše, že chcú autorizovanú konverziu čo môžeš urobiť na pošte. Píšem len kvôli tomu aby si sa omylom nedostala len kvôli nejakej banalite.
20/5/2022 17:07new
to bych chtěl taky vědět, protože jsem do přihlášky nahrál vše, co jsem nahrával do přihlášky minulý rok, a mám tam pořád jen Navržen na přijetí.
Lenka Hlavoňová
22/5/2022 13:25new
Já mám také stále zeleně navržena na přijetí, ale v textu po tím je, přijata, tak já nevím zda jsem teda přijata či ne. Žádný dokument o přijetí tam nemám. Víte někdo jak to je prosím?