Martin Samek
23/5/2022 16:19new
Preference v přihlášce
Dobrý den,
pochopil jsem správně, že pokud jsem byl přijat na svou první preferenci, není už možné zapsat se na preferenci nižší?
Děkuji za odpověď
24/5/2022 00:00new

Dobrý den,
priority studijních plánů (někdy též preference) neslouží pro pozdější volbu. Po vykonání přijímací zkoušky Vám bude nabídnut zápis pouze do nejvyšší Vámi zvolené priority, pro kterou byla přijímací zkouška úspěšná. Nižší priority slouží pro případ, že přijímací zkouška dopadne neúspěšně pro prioritu č. 1 (o kterou logicky máte největší zájem), ale dopadne úspěšně pro prioritu č. 2 (například z důvodu nižšího počtu uchazečů, nebo z důvodu nesplnění podmínek pro vedlejší obor v prioritě č. 1). V takovém případě je Vám tedy umožněno studovat daný program, a to v podobě, jakou máte nastavenou v rámci priority č. 2.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Michaela Pěronková
5/7/2022 14:27new
Vážená paní Krajsová,
Píši Vám s otázkou k preferencím v přihlášce.
V případě splnění podmínek a úspěšného vykonání zkoušky pro volbu č. 1, existuje nějaká možnost odvolání se pro volbu č.2?
- Jedná se o obor Pedagogika; s a bez specializace. Moc Vám dopředu děkuji z informace. Možná se jedná o opakování prvního dotazu M. Samka, zajímá mě však, zda přeci jen lze aplikovat nějaký postup s řešením pro tuto situaci,
S pozdravem a přáním příjemného dne,
Michaela Pěronková
7/7/2022 18:36new

Dobrý den,
bohužel, odpověď platí stejná jako u prvního dotazu viz výše. K tomu dodávám, že odvolání jako procesní úkon neslouží k Vámi zamýšlenému cíli. Odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky).

Linda Krajsová