Thread: TSP obecně/
25/4/2022 17:40new
Přijímací řízení - TSP - způsob hodnocení - Právnická fakulta, kombi studium

Dobrý den,
výsledky TSP budou ve Vaší e-přihlášce zveřejněny do 2. 5. 2022, informaci o přijetí/nepřijetí budete znát po zasedání přijímací komise, která by měla zasednout rovněž na začátku května.

Linda Krajsová
Zdeněk Rybář
29/4/2022 20:47new
Zdravim, mam dotaz ohledne zverejneho percentilu na stejny obor jako kolega vyse. Tedy, percentil udava srovnani pouze v dane variante ci uz vuci vsem? Diky.
29/4/2022 22:17new
Pouze v dané variantě.
Zdeněk Rybář
29/4/2022 23:43new
Potom tedy dojde k shromazdeni vsech percentilu napric variantama a uchazeci a na zaklade serazeni od nejvyssiho k nejnizsimu se vyberou prijati studenti? Myslim tim, ze v teto fazi zobrazeny percentil nic moc nerika k celkovemu poctu hlasicich se studentu na dany obor, nejde tedy o percentil k porovnani/odhadu jak si uchazec stoji ve stejne cilove skupine….ale treba mi neco unika.
30/4/2022 11:52new
Pokud se nepletu, máte v zásadě pravdu.
Ale percentily (bez ohledu na variantu) se shromáždí pouze pro uchazeče daného oboru, ne pro všechny zvlášť.
Tzn. Uchazeči o daný obor budou seřazeni dle toho, jakého percentilu dosáhli a na základě toho budou buď přijati, nebo ne, podle počtu přijímaných studentů.
Samotný TSP percentil vám momentálně opravdu neřekne nic o tom, jakou šanci máte oproti ostatním uchazečům o daný obor, nicméně na základě výsledků z předchozích let lze přijetí alespoň odhadnout - př. pokud měl poslední přijatý vloni percentil 35 a vy máte např. 70, pravděpodobnost přijetí je vysoká :)
2/5/2022 10:50new

Dobrý den,
potvrzuji, co uvedla slečna Nosková.

Linda Krajsová
Peter Perašín
20/5/2022 12:18new
Dobrý deň, avšak ak je súčasťou skúšky aj odborný test, ten ešte môže vyradiť mnohých, ktorí napríklad TSP urobili lepšie, no nesplnili výšku percentilu odborného testu. Prosím neviete aké boli v predchádzajúcich rokoch potrebné percentily tsp testy pre prijatie na psychológiu? Na stránkach vidím asi iba celkové prepočty aj s odbornými (ukazuje hodnoty nad 95).A neviete prosím koľko ľudí sa zúčastnilo tento rok prijímačiek na psychológiu?
21/5/2022 23:57new

Dobrý den,
tento konkrétní dotaz, prosím, směřujte na studijní oddělení příslušné fakulty, kde Vám poskytnou přesné informace. Kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni. Děkuji.

Linda Krajsová
Tereza Dočkalová
14/3/2022 17:19new
Vyhodnocení prominutí TSP
Dobrý den,
jak můžu odlišit, že mou žádost o prominutí TSP ještě nezpracovali, či nebylo vyhověno? Bude to nějak napsané v systému, nebo to zjistím až s pozvánkou k přijímací zkoušce? Děkuji moc za objasnění.
17/3/2022 15:41new

Dobrý den,
uchazeči, kterému děkan promine povinnost vykonat Testu studijních předpokladů (TSP) nebo jinou součást přijímací zkoušky, bude v přihlášce ke studiu ve vybraném studijním programu dosazena k výsledku příslušné součásti přijímací zkoušky hodnota percentilu 100,00.
Vyrozumění o prominutí/neprominutí bývá rovněž uchazečům zasláno emailem v druhé polovině března.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Pavlechová
16/3/2022 22:55new
Zmena preferencie termínu
Dobrý deň,

je možné zmeniť moju preferenciu termínu na TSP? V prihláške som uviedla ako prvú preferenciu 23.4. Žilina a potrebovala by som zmeniť preferovaný termín na 24.4. Bratislava,  keďže som včera zistila, že 23.4. mi nevyhovuje z osobných dôvodov.  Je taká možnosť? 

Ďakujem za odpoveď

18/3/2022 09:32new

Dobrý den,
změny v preferenci TSP můžeme v odůvodněných případech provádět uchazečům, kteří o to požádají do 24.3. na kontaktní adrese prihlaska@muni.cz. Dovoluji si však podotknout, že pokud bude mít uchazeč předepsán oborový/odborný test, pak bude konat TSP v Brně nehledě na zvolenou preferenci.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Pavlechová
18/3/2022 09:51new
Ďakujem za informácie. Oborový test píšem zo španielčiny a angličtiny. Španielčina je od 22.4.-25.4. a angličtina 7.5. To znamená, že TSP budem musieť písať v Brne?
18/3/2022 14:12new

Dobrý den,
z důvodu oborového testu ze španělštiny pravděpodobně ano.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
22/3/2022 11:39new
Vysledky z minulych let
Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli je nekde k dohledani primo percentil posledniho prijateho z minuleho roku na obor, na ktery se hlasim (biologie se zamerenim na vzdelavani + matematika se zamerenim na vzdelavani). Ve zprave o prijmacim rizeni jsem nasla pouze body posledniho prijateho, nikoliv percentil. Vim, ze percentil je orientacni a letos se bude lisit, ale chtela bych mit aspon trochu srovnani s minulym rokem. Je tedy nekde uveden? Popripade jak se pocitaji ony body uvedene ve zprave?
Diky za odpoved.
31/3/2022 08:42new

Dobrý den,
omlouvám se za opožděnou odpověď. Ohledně percentilu Vám již napsalo studijní oddělení Přírodovědecké fakulty.
Zde pouze uvedu, že uchazeči jsou přijímání na základě pořadí podle výsledku z přijímací zkoušky, dle dosaženého počtu bodů. Do celkového hodnocení se zahrnuje výsledek TSP a eventuálních odborných testů. Z tohoto důvodu je uváděn dosažený počet bodů posledního přijatého uchazeče.
Percentil je přepočítáván na body. Maximální počet bodů, jehož může uchazeč dosáhnout, je 1000 bodů.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Filip Tesař
4/4/2022 17:22new
Matematika se zaměřením na vzdělání
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč nemohu najít percentil u matematiky se zaměřením na vzdělání přesto že nebyli všichni přijati. Děkuji za odpověď.
5/4/2022 08:29new

Dobrý den,
uchazeči jsou přijímání na základě pořadí podle výsledku z přijímací zkoušky, dle dosaženého počtu bodů. Do celkového hodnocení se zahrnuje výsledek TSP a eventuálních odborných testů. Z tohoto důvodu je uváděn dosažený počet bodů posledního přijatého uchazeče.
Percentil je přepočítáván na body. Maximální počet bodů, jehož může uchazeč dosáhnout, je 1000 bodů.
Pokud si přejete znát konkrétní percentil u tohoto programu, obraťte se prosím na studijní oddělení fakulty na adrese studijni@sci.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Eliška Vokalová
5/4/2022 19:11new
TSP a oborový test
Dobrý den,
ve své e-přihlášce mám uvedené pouze místo a čas konání oborového testu. Znamená to, že TSP budu vyplňovat hned po oborovém testu, nebo mám ještě očekávat informace o času konání TSP? Děkuji předem za odpověď
6/4/2022 11:15new

Dobrý den,
samotná pozvánka k TSP se již nachází ve Vaší e-přihlášce.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Górecká
10/4/2022 22:22new
Oborové testy
Dobrý den, chci se zeptat ohledně oborových testů. Zatím mi nepřišla pozvánka na oborové testy, znamená to, že jsem motivačním dopisem neprošla? Nemělo by mi tím pádem přijít oznámení, že mě na oborové testy nepozvou? Nebo mám pozvánku a termín teprve očekávat a příjde později? Děkuji
10/4/2022 22:53new

Dobrý den,
všichni uchazeči, hlásící se do bakalářského programu Anglický jazyk a literatura, od Filozofické fakulty obdrželi pouze pozvánku na TSP. Hranice percentilu TSP pro prospěch u přijímací zkoušky je 65. Uchazeči s percentilem 65 a více budou následně pozváni k oborovému testu, který má podobu písemného testu a bude se konat dne 7.5.2022 v čase 11:00-12:30 nebo 12:30-14:00. Pozvánka se všemi podrobnostmi Vám bude vložena do Vaší e-přihlášky po úspěšném absolvování TSP.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Górecká
11/4/2022 06:02new
Dobrý den, ano to vím. Já se chci zeptat ohledně dějin umění. Motivační dopis jsem poslala atd. ale zatím nemám žádné info jestli jsem dopisem prošla a půjdu dál na oborové testy či ne
13/4/2022 15:31new

Dobrý den,
Váš dotaz prosím směřujte přímo na studijní oddělení Filozofické fakulty na adrese prijimaci.rizeni@phil.muni.cz, kde probíhá vyhodnocování oborových testů. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lukáš Jindra
1/5/2022 17:35new
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestliže už byly zaslány výsledky TSP, ale neobdržel jsem pozvánku k oborovým testům, znamená to že jsem neprošel do dalšího kola? Nebo to trvá déle a stále může pozvánka dojít?
2/5/2022 10:42new

Dobrý den,
ohledně pozvánky k oborovému testu prosím kontaktujte studijní oddělení Filozofické fakulty, do jejíž kompetence oborový test spadá. Kontaktní adresa je prijimaci.rizeni@phil.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová
Anastázie Šenková
14/4/2022 05:40new
Percentil posledního přijatého
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je percentil posledního přijatého započítáván i pro uchazeče, kteří podali odvolání? https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PdF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf tak Dekuji za odpověď.
15/4/2022 00:23new

Dobrý den,
ve zprávě jsou informace o bodech posledního přijatého (číslo uvedené ve sloupci "Body posledního přijatého" se může skládat z více částí přijímací zkoušky, např. součet percentilu TSP a percentilu oborové zkoušky), vždy záleží na skladbě přijímací zkoušky v daném akademickém roce.), do tohoto sloupce jsou zahrnuti uchazeči, kteří úspěšně vykonali přijímací zkoušku a byli (jako poslední) přijati do daného studijního programu bez ohledu na to, zdali se odvolali.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Gabriel Arači
15/5/2022 09:41new
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kdy se člověk dozví jestli byl dobrán z těch pod čarou?
Případně také kolikátý pod čarou je?
16/5/2022 00:53new

Dobrý den,
pořadí bude uvedeno v textu rozhodnutí, jež Vám bude nahráno do e-přihlášky. Běžně jsou uchazeči dobíráni po řádném termínu zápisu ke studiu, kdy se někteří uchazeči k zápisu nedostaví, a tím se "uvolní místo". Zápis na Vaší fakultě letos proběhne ve dnech 28.6.-3.7.2022.

Linda Krajsová
David Stehlík
14/4/2022 23:20new
TSP - kombinovaný obor
Dobrý den,
Hlásil jsem se na kombinovaný obor a měl jsem splnit TSP a oborovou zkoušku. Z motivačního dopisu jsem dostal 4 body, takže si mě zjevně na přijímací řízení nepozvou. Chápu správně, že nemá cenu chodit na TSP?
Díky za Váš čas,
David Stehlík
15/4/2022 00:26new

Dobrý den,
v rámci sdruženého studia pokud nesplníte požadavky pro přijetí u hlavního programu, bohužel končí přijímací řízení neúspěšně a již nemáte šanci na přijetí. V případě, že nesplníte požadavky pro přijetí u vedlejšího programu, končí přijímací řízení pro celou prioritu neúspěchem.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Kučerová
23/4/2022 19:56new
TSP - oborová práce
Dobrý den, podala jsem přihlášku na pedagogickou fakultu - Český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání, v kombinaci se 3 dalšími předměty (tj Aj, Zeměpis, Občanská výchova). Oborový test měl být pouze z angličtiny, ten jsem vynechala, dělala jsem pouze TSP. Platí zbylé 2 kombinace, nebo je neplatná celá přihláška?
25/4/2022 12:14new

Dobrý den,
pokud oborový test vyžadoval vedlejší program, stále platí zbylé 2 preference (kombinace), do kterých můžete být přijata, pokud jste splnila podmínky pro přijetí.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
26/4/2022 21:18new
Výsledky TSP
Zdravím,
nevíte někdo bližší info k výsledkům tsp? Nebo alespoň kdy budou vydány body a percentil? Případně zadání a klíč? Jsem z toho nervózní a věta “výsledky budou nejpozději 2.5.” mi moc nepřidává.😂 Předem díky moc. :)