16/5/2022 00:59new
Bodová hranica na prospech u oborového testu z angličtiny

Dobrý den,
bude Vám odpovězeno v původním vláknu. Prozatím čekám na odpověď z fakulty na Váš dotaz. Prosím o strpení. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Krupková
16/5/2022 14:50new
Výsledek přijmacího řízení ESF
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, hlásila jsem se na 3 obory na ESF. Dostala jsem se na jeden z nich. U jiného, na který bych chtěla jít víc, jsem 12. pod čarou. Pokud se v červnu zapíši na obor na který jsem přijatá, mohu potom zápis nějak zrušit v případě, že bych se dostala na jiný obor díky tomu, že se někdo nezapíše?
Děkuji
21/5/2022 23:55new

Dobrý den,
bohužel tato změna není možná. Pokud jste byla do některé z Vámi zvolených priorit přijata, v rámci případného dobírání uchazečů při nenaplnění kapacity pravděpodobně nebudete oslovena s možností zápisu do jiné priority. Rovněž není možné zápis ke studiu nijak zrušit, okamžikem zápisu se již stáváte studentkou MUNI v daném studijním plánu.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Pavlechová
21/5/2022 19:05new
Poradie vo výsledkoch prijímacích skúšok

Dobrý deň,
je niekde zverejnené poradie neprijatých uchádzačov z kapacitných dôvodov? Hlásim sa na Filozofickú fakultu, na angličtinu + taliančinu, ale neprijali ma z kapacitných dôvodov. Chcela by som vedieť na akom mieste pod čiarou som umiestnená.

Ďakujem za odpoveď
Pavlechová
23/5/2022 23:51new

Dobrý den,
takový seznam s uchazeči nikde zveřejněn není. Vyčkejte prosím na text rozhodnutí, který Vám bude vložen do e-přihlášky. Vaše pořadí a pořadí posledního přijatého tam bude uvedeno.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Martin Samek
23/5/2022 16:19new
Preference v přihlášce
Dobrý den,
pochopil jsem správně, že pokud jsem byl přijat na svou první preferenci, není už možné zapsat se na preferenci nižší?
Děkuji za odpověď
24/5/2022 00:00new

Dobrý den,
priority studijních plánů (někdy též preference) neslouží pro pozdější volbu. Po vykonání přijímací zkoušky Vám bude nabídnut zápis pouze do nejvyšší Vámi zvolené priority, pro kterou byla přijímací zkouška úspěšná. Nižší priority slouží pro případ, že přijímací zkouška dopadne neúspěšně pro prioritu č. 1 (o kterou logicky máte největší zájem), ale dopadne úspěšně pro prioritu č. 2 (například z důvodu nižšího počtu uchazečů, nebo z důvodu nesplnění podmínek pro vedlejší obor v prioritě č. 1). V takovém případě je Vám tedy umožněno studovat daný program, a to v podobě, jakou máte nastavenou v rámci priority č. 2.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Michaela Pěronková
5/7/2022 14:27new
Vážená paní Krajsová,
Píši Vám s otázkou k preferencím v přihlášce.
V případě splnění podmínek a úspěšného vykonání zkoušky pro volbu č. 1, existuje nějaká možnost odvolání se pro volbu č.2?
- Jedná se o obor Pedagogika; s a bez specializace. Moc Vám dopředu děkuji z informace. Možná se jedná o opakování prvního dotazu M. Samka, zajímá mě však, zda přeci jen lze aplikovat nějaký postup s řešením pro tuto situaci,
S pozdravem a přáním příjemného dne,
Michaela Pěronková
7/7/2022 18:36new

Dobrý den,
bohužel, odpověď platí stejná jako u prvního dotazu viz výše. K tomu dodávám, že odvolání jako procesní úkon neslouží k Vámi zamýšlenému cíli. Odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky).

Linda Krajsová
Kateřina Honzáková
24/5/2022 19:38new
Maturitní vysvědčení k zápisu

Dobrý den,

ještě minulý týden jsem měla v přihlášce informaci, že stačí nahrát sken maturitního vysvědčení s čestným prohlášením. Tento týden se text změnil a je tam zmíněna pouze varianta s autorizovanou konverzí dokumentu. Jsou tedy obě varianty platné nebo bude uznána pouze varianta, že si dokument nechám ověřit třeba na poště?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
26/5/2022 13:27new
Asi bych vycházela z toho, co je uvedeno nyní, na FF vyžadují např. pouze autorizovanou konverzi.
Veronika Vláčilová
25/5/2022 11:57new
Lékařské potvrzení? - Učitelství pro mateřské školy
Dobrý den,
je potřeba při zápisu doložit potvrzení od lékaře - př. obecné, foniatrie nebo logopedie? Děkuji za odpověď. :)
28/5/2022 01:47new

Dobrý den,
vyčkejte prosím na instrukce k zápisu poskytnuté fakultou. Informace o zápisu ke studiu najdete na přelomu května a června v e-přihlášce

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lukáš Černý
30/5/2022 10:36new
Analytika byznysových dat - možnost dalšího studia
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to pak s možnostmi, když bych tento obor úspěšně dostudoval a chtěl pokračovat v magisterském studiu, tak jestli můžu pak nastoupit například na "podniková ekonomika a management", nebo jestli tím, že je to jednooborové studium, tak mám menší výběr a můžu jít například jen na "podniková informatika"? Předem děkuji za odpověď.
Petr Zicha
30/5/2022 12:18new

Ahoj,

Myslím že tuhle otázku jsi měl spise položit na dnu otevřených dveří univerzity nebo na besedě se studenty.
Lukáš Černý
30/5/2022 12:26new
Na těchto akcích jsem nebyl, proto jsem se ani nemohl zeptat... Budu rád za věcné odpovědi a ne to co jsem spíš měl udělat.
3/6/2022 09:55new
Dobrý den,
Váš dotaz ohledně navazujícího magisterského studia prosím směřujte na studijní oddělení Ekonomicko-správní fakulty (adresa studijni@econ.muni.cz), kde Vám poskytnou nejvíce relevantní odpověď. Děkuji.
Milan Povolný
10/6/2022 21:50new
Kombinace práva + sociální práce?
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně studia na dvou oborech zároveň. Chtěl bych totiž zkusit právo a právní věda + sociální práce zároveň a nejsem si jist jestli je to vůbec možné, či popřípadně reálné na dostudování. Předem děkuji za odpověď.
11/6/2022 12:27new
Jako slyšel jsem o někom, kdo byl zároveň na právech a na medicíně, takže asi to možné je. Pak záleží na Vás, jestli se na to cítíte.
24/6/2022 20:55new
Dost lidí na právech studuje ještě další obor. V nižších ročnících se to v pohodě dá, později jak od 2. ročníku bych si osobně druhý obor nepřibírala, ale jsou i tací, co to zvládnou bez problémů. Na právech vždy bývaly poměrně široké možnosti úpravy rozvrhu podle vlastních možností, často je možné celosemestrálně nahrazovat hodiny v jiné skupině, záleží na domluvě s konkrétními vyučujícími. Nicméně se dá rozvrh při troše štěstí nacpat i do 1-2 dnů v týdnu.
Jana Zachová
22/6/2022 17:44new
Posouvání bodové hranice nMgr. Psychologie FSS
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je šance, že se bude posouvat bodová hranice pro přijetí na nMgr Psychologii na FSS? Nyní je bodová hranice 40 bodů, přijato je tak 39 uchazečů. Počet přijatých je tak poměrně o dost nižší než je uvedeno u předchozích ročníků (většinou počet přijatých čítá kolem 60). Proto bych se chtěla zeptat, jestli se bude hranice posouvat třeba o bod nebo dva, aby se naplnila kapacita předchozích let. Pokud ano, kdy k tomuto rozhodnutí prosím dochází? Předem díky za odpověď.
30/6/2022 00:37new

Dobrý den,
bodová hranice pro splnění podmínek přijímacího řízení do navazujícího magisterského studijního programu Psychologie byla 42 bodů (viz podmínky přijímacího řízení a odůvodnění v rozhodnutí). Bodovou hranici není možné posunout, tzv. "dobírat" je možné pouze uchazeče, kteří nebyli přijati z kapacitních důvodů, nikoliv ty, kteří nebyli přijati pro neprospěch u přijímací zkoušky.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
29/6/2022 10:28new
Výsledky přijímacího řízení na učitelské obory nmgr FF MU
Dobrý den, kdy by prosím mohly být známy výsledky přijímacího řízení, konkrétně mě zajímá Učitelství ZSV v kombinované formě? Původní termín byl tuším 27.6. děkuji
12/7/2022 00:09new

Dobrý den,
omlouvám se za pozdější odpověď, výsledky již naleznete ve Vaší e-přihlášce v sekci Výsledky přijímacího řízení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Nina Jakušová
29/6/2022 12:29new
Výsledky prijímacích skúšok LF MUNI
Dobrý deň,
kedy budú prosím zverejnené výsledky z prijímacích skúšok na bakalárske obory na LF? Vopred ďakujem za odpoveď.😊
4/7/2022 21:05new

Dobrý den,
Lékařská fakulta vyžaduje, aby všechny dotazy byly zasílány na její studijní oddělení na adrese prihlaska@med.muni.cz. Děkuji za pochopení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Viktória Suranovská
30/6/2022 08:32new
Posun bodovej hranice - LF dentální hygiena
Dobrý deň, posledný prijatý na DH má 64 bodov, prijatých je 31 ľudí. Ja mám 62b a som na 34.-39. mieste. Je tu prosím šanca, že po prvom zápise sa čiara posunie? Viem, že to nikto nevie s istotou teraz povedať, ale aspoň zo skúsenosti z minulých rokov, či sa takýto posun niekedy stal alebo môžem rovno zabudnúť. Ďakujem.
4/7/2022 21:06new

Dobrý den,
Lékařská fakulta vyžaduje, aby všechny dotazy byly zasílány na její studijní oddělení na adrese prihlaska@med.muni.cz. Děkuji za pochopení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Ludmila Bulínová
10/7/2022 19:20new
Změna studijního plánu na PdF
Dobrý den,
v rámci studijního oboru Speciální pedagogika jsem byla přijata na 3. prioritu specializace Poruchy chování. Lze po zápisu změnit studijní plán na specializaci Logopedie a surdopedie? A pokud ano, do kdy je tato změna možná?
Moc děkuji.
12/7/2022 00:05new

Dobrý den,
bohužel, změna studijního plánu možná není. Je třeba podat novou přihlášku v dalším přijímacím řízení a splnit podmínky pro přijetí pro konkrétní studijní program/plán.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Pavlechová
22/7/2022 09:59new
Dodatočné prijatie po zápise
Dobrý deň,
bola som neprijatá z kapacitných dôvodov na program Anglický jazyk a literatúra. Som desiata pod čiarou. Kedy sa prosím vás dozviem, či ma po zápise dodatočne prijali?
Ďakujem za odpoveď
27/7/2022 09:08new

Dobrý den,
bohužel není předem možné určit kdy a zda vůbec k dobírání uchazečů pod čarou dojde. Pokud by však k dobírání došlo a děkan fakulty by se rozhodl Vám zápis nabídnout, byla byste fakultou přímo oslovena.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
last modified 26/10/2008 21:50 new
Verbální myšlení