Thread: TSP obecně/
Terezie Hůserková
6/4/2023 12:34new
Odpojení tabletu v průběhu zkoušky
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bude nějak zohledněno to, že se mi v průběhu konání zkoušky odpojil na chvíli tablet.
Děkuji
7/4/2023 22:39new

Dobrý den,
Váš dotaz spolu s dalšími konkrétnějšími informacemi - termín TSP, popis problému, vč. času atd. prosím směřujte na adresu prihlaska@muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Adam Trávníček
6/4/2023 22:43new
Pozvánka k přijímací zkoušce
Dobrý den. Díky prominutí talentové zkoušky z HV mi také byly prominuty TSP. Potvrzení o tomto prominutí mi v pořádku přišlo do e-mailové schránky. Také mi však přišla pozvánka k účasti na TSP. Rád bych se zeptal, zda je to pouze chyba, nebo se na zkoušku mám skutečně dostavit. Děkuji.
7/4/2023 22:41new

Dobrý den,
již Vám bylo odpovězeno na prihlaska@muni.cz.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Ema Lázničková
11/4/2023 20:34new
Nejmenší počet bodů v TSP
Dobrý den, mám dotaz. Když v jedné dimenzi získáme jen 20 % úspěšnosti, je to v pořádku? Nebo je to bráno jako neúspěšné? Popřípadě když průměr všech dimenzí dohromady je přes 30 % úspěšnosti, počítá se to? Vlastně má vůbec nějaký vliv procento úspěšnosti, nebo jen výsledný percentil, který ještě tento rok nevíme?
13/4/2023 16:22new

Dobrý den,
vliv na přijetí ke studiu má pouze výsledný percentil.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
last modified 13/4/2023 16:43 new

Domnívám se, že všechny fakulty MU, pro které je TSP relevantní, používají pro stanovení "hranice úspěšnosti v TSP" percentil, nikoliv bodový zisk.

A kromě toho se domnívám, že fakultní přijímací komise bude brát ohled jen na celkový percentil, ne na ty dílčí, takže ani percentil 20 například z anglické části (která pro mě osobně byla nejtěžší, protože se na ni šlo nejhůř připravit, ale někdo jiný to může mít jinak) by neměl být problém, pokud ten celkový percentil po zprůměrování tří dílčích bude alespoň 30 (50, 60... záleží, co požaduje konkrétní fakulta nebo program; "mému" stačí 30).

Ten druhý odstavec ale nijak potvrzený nemám, explicitně jsem to nikde nenašla. Je ale pravda, že jsem nijak zvlášť nepátrala, já budu mít patrně přes 30 všechny dílčí percentily.

EDIT: Eh, pozdě, ale jsem ráda, že se moje domněnka potvrdila.
Eva Crháková
3/5/2023 13:53new
Tsp precentil - psychologie
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je letos v TSP potřeba precentil dohromady nad 60 v oboru psychologie. Děkuji
4/5/2023 00:08new
Pokud je stanovený nějaký minimální percentil v TSP, myslí se tím celkový percentil, ne ty dílčí po dimenzích. Viz odpověď povolané osoby zde: https://is.muni.cz/auth/discussion/tsp_tsp_tsp/nejmensi_pocet_bodu_v_tsp/-/138833377/
Kristýna Felixová
4/5/2023 22:39new
Dobrý den, percentily se z oborových testů a TSP sčítají? Minulý rok byl poslední přijatý na psychologii na ff s body 96. Jak se vypočítávají body? Děkuji za odpověď.
Vámi přiložený odkaz je dostupný asi pouze zaměstnancům MUNI, přihlašovací údaje mě dál nepustí.
last modified 5/5/2023 09:43 new

Jejda, já jsem dala odkaz do autentizované části (protože jsem student, chodím odtud a nedošlo mi to).

Toto by snad mělo fungovat, ale je tam jen potvrzení, že percentilem z TSP se myslí celkový percentil: https://is.muni.cz/discussion/tsp_tsp_tsp/nejmensi_pocet_bodu_v_tsp/-/138833377/ .

Psychologie na rozdíl od valné většiny programů nemá "body", ale opravdu dva percentily. Jak se počítalo loni, to si nejsem jistá, letos jeden percentil slouží jako hranice splnil/nesplnil (oborový test) a podle druhého se seřazují ti, kteří splnili oborový test (to je percentil z TSP). Takže nic se nesčítá a ty body budou v tomto případě čistě jen percentilem z TSP. Alespoň to píšou tady: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24317-psychologie
7/5/2023 23:51new

Dobrý den,

do značné míry Vám již odpověděla kolegyně. Pouze shrnuji, percentil z oborového testu vnímejte jako jakousi vstupní bránu (funguje na principu prospěl/neprospěl), kdy je třeba získat percentil min. 65. Pokud tuto hranici splníte, bude Vaše konečné pořadí vyhodnoceno na základě celkového percentilu z TSP (funguje na principu čím více, tím lépe). I v případě TSP je nicméně stanovena minimální hranice pro prospěch, a to percentil 60. Pod touto hranicí nebude Vaše pořadí vyhodnoceno a budete nepřijata pro neprospěch u přijímací zkoušky. Odkaz na stránku programu, kde jsou tyto informace uvedeny, již do svého příspěvku vložila kolegyně.
Percentily z OT a TSP se nesčítají.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Matúš Biric
3/5/2023 14:11new
Zmena počítania percentilu TSP?
Zdravím, tento rok som v bratislave absolvoval TSP. Porovnával som si svoj výsledný počet bodiv s výsledkami minuloročných TSP, a bol som príjemne prekvapený že pre 25 bodov(z vtedy predpokladám 60tich)bol percentil 90%.
V pdfku bola aj tabuľka s percentilom pre určený počet bodov. Po zverejnených výsledkoch som bol ale prekvapený, že tento rok sa percentil priemeroval z 3 častí, a nie z počtu získaných bodov uchádzačov. Tento percentil je výsledný alebo máme očakávať nejakú tabuľku ako minulý rok?
4/5/2023 00:03new

Ano, tento percentil by měl být výsledný (ještě před jeho zveřejněním se body některých uchazečů různě upravovaly, takže teď už by měly být definitivní).

Mimochodem, ta tabulka s percentily a decily, která teď poněkud postrádá smysl (leda by se udělaly tabulky podle jednotlivých dimenzí), se objevovala vždy až po úplném skončení přijímacího řízení, čili v říjnu a později.
7/5/2023 23:41new

Dobrý den,

percentil je údaj, který se přímo odvíjí od úspěšnosti uchazečů dané varianty dimenze v daném přijímacím řízení, neexistuje tedy žádný klíč, podle kterého by určitý počet bodů znamenal určitý percentil. Jinak platí, co uvedla kolegyně, výsledek dostupný ve Vaší e-přihlášce je konečný. Vaše přijetí bude váženo na základě celkového percentilu (tedy průměru z percentilů za jednotlivé dimenze).
Tabulky, o kterých hovoříte, jsou zveřejňovány po skončení přijímacího řízení, neboť jsou tvořeny z celkových statistik, ze kterých je patrné, jak úspěšní uchazeči konkrétních studijních programů byli, kolik získali bodů a jaký měli percentil.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Adéla Valášková
3/5/2023 15:37new
Součet percentilů ZSV + TSP
Dobrý den, můj součet percentilů nedosahuje o 0,56 předepsanou hranici 120. Je nějaká šance, že by se hranice v případě menší úspěšnosti uchazečů posouvala níže?
last modified 4/5/2023 00:19 new

Nejsem si vědoma, že by toto v minulosti FSS dělala. Ona tedy i poměrně nerada přijímala lidí "pod čarou", natož toto.

Je potřeba si totiž uvědomit, že i když úspěšnost v dané kombinaci plánů může být nižší, celkově ten program tvoří studenti x různých kombinací. Takže zcela hypoteticky, pokud nikoho nepřijmu na kombinaci enviro a bss, nevadí to, protože jsem přijala 20 lidí na kombinaci bss + mv, 10 lidí na bss + evs, 20 lidí na enviro "jednoobor", 10 lidí na enviro + žurnalistika a ani jeden program nedostatkem studentů netrpí.
7/5/2023 23:34new

Dobrý den,

určení, zda můžete být přijata při nenaplnění kapacity či nikoliv se odvíjí od hranice pro prospěch u přijímací zkoušky. Pokud je hranice pro prospěch u přijímací zkoušky stanovena na 120 přepočtený percentil a Vy jste jej nedosáhla, budete nepřijata pro neprospěch u přijímací zkoušky a v takovém případě není přijetí možné ani při nenaplnění kapacity.
Pokud byste však nebyla přijata z kapacitních důvodů, je "posun čáry" v případě nenaplnění kapacity možný, byť není možné dopředu stanovit, zda k němu dojde a kolik bude dobráno uchazečů.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení