26/5/2023 14:33new
Zápisová strategie při podání více přihlášek
Dobrý den,
na MUNI mám přihlášku na pedagogickou i filozofickou fakultu (kombinovaný obor aj + fj). Na pedagogickou jsem byla přijata, ale na ff ne z kapacitních důvodů. Jak píšete v Oznámení o výsledku, je možné, že se ne všichni zapíšou a místo se uvolní. Zápisové termíny se však liší, takže by mi mohlo propadnout moje místo na pdf a na ff bych se později nemusela dostat. Je možné se po zápisu zapsat do jiného programu a zrušit svůj zápis? Jak se mám zachovat v tomto případě?
29/5/2023 22:05new

Dobrý den,
obecně bych Vám doporučila, abyste se zapsala ke studiu na Pedagogické fakultě, pokud máte o toto studium zájem, jelikož dobírání může, nebo nemusí nastat. Kdybyste vyčkávala, můžete ztratit možnost být přijata na Pedagogickou fakultu. Zapsat se můžete do více programů, kam budete přijata, v průběhu 1. semestru je nicméně možné zanechat studia písemným oznámením. Tento krok není zpoplatněn, nicméně se Vám neúspěšné studium započítá do celkové doby studia (tato nesmí přesáhnout standardní dobu studia + 1 rok), která je relevantní pro výpočet případných budoucích poplatků za studium.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení