Adam Svitek
21/6/2023 21:10new
Ztotožnení osoby
Dobrý den. Jsem přijat na obor a přišel mi dokument o tom, že jaké věci mám udělat po zápisu. Jednou z nich je ztotožnění osoby a tou je přihlášení se přes Identituobčana.cz nebo gov.cz a nejpozději do 31.7., avšak pokud nemám ještě založenou Identitu občana, mám to udělat co nejdříve. Jsem ze Slovenska, proto nemám žádné české dokumenty. Je třeba, abych si ji zakládal a byl jako český občan? Pokud ano, jakým způsobem je pro mě nejlepší to udělat? Máte-li zkušenosti se slovenskými studenty, jak oni postupovali při Ztotožnění osoby po zápisu? Je nutné si to udělat co nejdříve, mám-li i například starý občanský průkaz vydaný na Slovensku bez platného elektronického čipu a podpisu?
25/6/2023 00:54new

Dobrý den,
návod jak postupovat v případě ověření osobnosti skrz portál identitaobcana.cz, naleznete zde:
https://is.muni.cz/napoveda/jine/ztotozneni#ztotozneni_eidentita

Informační systém MU nabízí i možnost ověření totožnosti přes nahrávaný videohovor. Pořízený videozáznam se zaznamenanou podobou ověřované osoby a zaznamenaným dokladem totožnosti je následně předán ke kontrole na studijní oddělení.

Osoba bude pro ověření totožnosti potřebovat:
stolní počítač nebo notebook s webkamerou a mikrofonem či mobilní zařízení, občanský průkaz, pas, nebo jiný doklad totožnosti.

Aplikace uživatele celým procesem postupně provede, stačí následovat zobrazené pokyny. Osoba postupně potvrdí, že chce ověřit totožnost, zaznamená svůj obličej a doklad totožnosti. Po ukončení nahrávání je žádost o ztotožnění automaticky zpřístupněna pracovníkům studijního oddělení, příp. dalším pověřeným osobám. Je-li videozáznam v pořádku, je žádost o ztotožnění schválena a uživateli je zaslán automatický e-mail s odkazem pro nastavení nového primárního hesla do IS MU. Poté je celý proces úspěšně dokončen.
Pokud se uchazeč zapisuje k do studia prezenčně (osobně) přímo na fakultě, ověření je provedeno úředníkem ještě před jeho přihlášením do IS MU, a svoji totožnost v takovém případě více ověřovat nemusí.
V dalším se, prosím, obraťte přímo na studijní oddělení fakulty na adrese studijni@sci.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení