Emil Bayramov
30. dubna v 22:33nové
Kdy má smysl psát odvolání a jaký by měl být rozdíl mezi požadovaným percentilem a získaným v testu?
24 hodnové

Dobrý den,
odvolání můžete podat do třiceti dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí, které Vám bylo/bude importováno do e-přihlášky do rubriky "Výsledky přijímacího řízení" do podsekce "Dokumenty". V rozhodnutí naleznete číslo jednací, které prosím vepište do formuláře odvolání, rovněž zde naleznete informace o Vašem pořadí a odůvodnění rozhodnutí. Odvolání můžete zaslat prostřednictvím datové zprávy, poštou či jej můžete doručit osobně na adresu studijního oddělení fakulty, pro jejíž program odvolání podáváte.

Dovoluji si však zároveň připomenout, že odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů, neprospěch u přijímací zkoušky či nepřijetí do Vámi požadované priority, tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání. V případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může fakulta dobírat automaticky "posunem čáry", a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou" (toto se však týká pouze uchazečů s odůvodněním "nepřijat(a) z kapacitních důvodů"). Tyto uchazeče následně fakulta přímo osloví, bohužel však dopředu není možné stanovit, zda se tak stane.

Více informací k odvolání naleznete v následujícím článku:
https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu. Naleznete zde i "proklik" na formulář odvolání.

U druhého dotazu (ohledně percentilu) Vás poprosím o upřesnění. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Michaela Červená
24. března v 18:52nové
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, na vašich stránkách jsem našla jeden cvičný test TSP, kde mohu najít starší testy, pokud jsou k dispozici?
26. března v 14:29nové

Dobrý den,
bohužel starší verze TSP byly z důvodu změny jejich formy a obsahu z webových stránek MUNI staženy a již nebudou dostupné.

Pokud jde o přípravu na TSP, doporučujeme vyzkoušet si ukázkové úlohy z jednotlivých dimenzí testu nebo testové úlohy z minulého roku v podobě e-learningového kurzu:

e-learningový kurz TSP - https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/el_tsp/test-studijnich-predpokladu.qwarp

ukázky jednotlivých dimenzí - https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky/ulohy-v-tsp

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Anna Spáčilová
28. února v 07:45nové
Dobrý den,
mám dotaz, jestli když mám už za sebou první termín TSP a založím si dnes další přihlášku, bude se do ní počítat i percentil z prvního pokusu TSP?
Děkuji za odpověď.
Anna Spáčilová
29. února v 08:49nové
Dobrý den,
ano, percentil z 1. bloku bude do přihlášek podaných po absolvování TSP naimportován automaticky po ukončení sběru přihlášek na začátku března. Výsledky TSP jak z 1. tak z 2. bloku Vám budou naimportovány do všech (i nově podaných a zaplacených přihlášek), které vyžadují TSP. - Komunikátor přijímacího řízení.