Přechod na menu, Přechod na obsah, Přechod na patičku

Co najdete v popisu jednotlivých cviků

Pro sjednocení s dosavadní literaturou SPS a hlavně pro větší srozumitelnost popisu každého cviku jsme se rozhodly nepoužívat striktně tělovýchovné názvosloví, ale nejčastěji se zde vyskytují výrazy použité v originálních popisech autorů metody.

Symetrické cviky paží a asymetrické cviky paží a nohou

V těchto třech skupinách jsou popsány vždy čtyři cviky označené 1–4. V pořadí, v jakém jsou očíslovány je i cvičíme. První cvik z každé skupiny je popsán podrobně, u ostatních se v popisu soustředíme hlavně na body, kterými se cvik od prvního liší. Součástí popisu jsou také modifikace základního provedení cviků, kterými můžeme cvičení zpestřit a zvýšit jeho účinnost.

Protahovací cviky

Výše uvedené struktury jsme se snažily držet u všech cviků, které jsou součástí zásobníku cviků. Přes naši velkou snahu jsme se však u některých cviků musely od uvedených bodů mírně odchýlit. Již v kapitole Rozdělení cviků uvádíme, že protahovací cviky jsou svým charakterem odlišné od většiny ostatních. Jedná se o různorodou skupinu cviků prováděných někdy symetricky oběma pažemi, jindy zas asymetricky, některé cviky provádíme ve stoji a jiné v kleku. Také zde nelze bez výhrad popsat výchozí polohu jako pasivní uvolněný stoj a polohu finální jako aktivní vyrovnaný stoj. Proto používáme při popisu protahovacích cviků následující názvy.