HAVLÍČKOVÁ KYSOVÁ, Šárka a Barbora PŘÍHODOVÁ. Miroslav Kouřil's theory of scenography in the archive materials : a research report. Theatralia. Revue současného myšlení o divadelní kultuře. Brno: Masarykova univerzita, 2012, roč. 15, č. 2, s. 227-231. ISSN 1803-845X.
Originální název Miroslav Kouřil's theory of scenography in the archive materials : a research report
Název česky Teorie scénografie Miroslava Kouřila v archivních materiálech : zpráva o výzkumu
Autoři HAVLÍČKOVÁ KYSOVÁ, Šárka (203 Česká republika, garant, domácí) a Barbora PŘÍHODOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání Theatralia. Revue současného myšlení o divadelní kultuře, Brno, Masarykova univerzita, 2012, 1803-845X.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor Umění, architektura, kulturní dědictví
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14210/12:00057746
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky Miroslav Kouřil; teorie scénografie; Památník národního písemnictví; Scénografický ústav; český divadelní strukturalismus; archivní výzkum
Klíčová slova anglicky Miroslav Kouřil; theory of scenography; The Museum of Czech Literature; Scenographic Institute; Czech structuralist thought on theatre; archive research
Štítky rivok
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Vendula Hromádková, učo 108933. Změněno: 4. 4. 2013 11:25.
The paper deals with the theoretical work of outstanding Czech Scenographer and theorist Miroslav Kouřil. The paper focuses on the documents describing Kouřil's theory of scenography, stored in The Museum of Czech Literature in Prague.
Anotace česky
Článek je věnován teoretickému dílu významného českého scénografa a teoretika Miroslava Kouřila. Text pojednává o dokumentech obsahujících Kouřilovy teoretické úvahy o scénografii, jež jsou uloženy (v jeho pozůstalosti) v Památníku národního písemnictví v Praze.
Návaznosti
GAP409/11/1082, projekt VaVNázev: Český divadelní strukturalismus: souvislosti a potenciál
Investor: Grantová agentura ČR, Český divadelní strukturalismus: souvislosti a potenciál
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 12:18