SMRČKA, Martin, Roman GÁL a Andrej MRLIAN. Význam přímého měření oxygenace mozkové tkáně pro cílenou terapii a zlepšení výsledků léčby pacientů s těžkým kraniocerebrálním poraněním. In 5. Brněnské neurochirurgické dny. 2012.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Význam přímého měření oxygenace mozkové tkáně pro cílenou terapii a zlepšení výsledků léčby pacientů s těžkým kraniocerebrálním poraněním
Autoři SMRČKA, Martin, Roman GÁL a Andrej MRLIAN.
Vydání 5. Brněnské neurochirurgické dny, 2012.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 30000 3. Medical and Health Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Změnil Změnila: Ing. Mgr. Věra Pospíšilíková, učo 9005. Změněno: 29. 1. 2013 16:42.
Anotace
Morbidita a mortalita pacientů s těžkým poraněním mozku zůstává navzdory zrychlené primární péči, zlepšeným operačním možnostem a nejmodernějsí pooperační intenzivní péči neuspokojivě vysoká. Cílem práce je vyhodnotit korelaci hladin tkáňového kyslíku s jinými, již etablovanými metodami v rámci multimodálího monitoringu a detekovat možné zlepšení výsledků v léčbě pacientů po těžkém poranění mozku. Závěr: Byla potvrzena silná korelace mezi hladinami PbtO2 a ICP. Pokles hladin tkáňového kyslíku byl iniciátorem terapeutické intervence. Detailnější zhodnocení přínosu měření hladin tkáňového kyslíku ve zhodnocení výsledku léčby si vyžaduje zařazení většího počtu pacientů a porovnání s retrospektivně získanými daty.
VytisknoutZobrazeno: 2. 10. 2024 07:03