DOLEŽALOVÁ, Lenka and Lenka HRICOVÁ. Výuka cizího jazyka u studentů se sluchovým postižením na vysoké škole. In Regec, V. (ed.). Sborník příspěvků z konference Posilování kompetencí v oblasti informačních technologií mladých vědeckých pracovníků při práci s osobami se zdravotním postižením. 1st ed. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2012, p. 19-29. ISBN 978-80-244-3190-1.
Other formats:   BibTeX LaTeX RIS
Basic information
Original name Výuka cizího jazyka u studentů se sluchovým postižením na vysoké škole
Authors DOLEŽALOVÁ, Lenka and Lenka HRICOVÁ.
Edition 1. vyd. Olomouc, Sborník příspěvků z konference Posilování kompetencí v oblasti informačních technologií mladých vědeckých pracovníků při práci s osobami se zdravotním postižením, p. 19-29, 11 pp. 2012.
Publisher Univerzita Palackého v Olomouci
Other information
Original language Czech
Type of outcome Proceedings paper
Field of Study 50300 5.3 Education
Country of publisher Czech Republic
Confidentiality degree is not subject to a state or trade secret
Organization unit Faculty of Education
ISBN 978-80-244-3190-1
Keywords (in Czech) cizí jazyk; student se sluchovým postižením; studium na vysoké škole; specifika výuky cizího jazyka u jedinců se sluchovým postižením; Masarykova univerzita; Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky – Teiresiás
Tags Reviewed
Changed by Changed by: PhDr. Lenka Hricová, Ph.D., učo 79581. Changed: 5/11/2013 13:19.
Abstract
Obsah předkládaného příspěvku byl prezentován na workshopu s názvem Cudzí jazyk a žiaci so sluchovým postihnutím, který byl pořádán 10. prosince 2010 Katedrou špeciálnej pedagogiky Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Cílem příspěvku je poukázat na potřebu znalosti cizího jazyka u člověka se sluchovým postižením, který se rozhodne pro studium na vysoké škole, kde jedním z předpokladů úspěšného dokončení studia je i zvládnutí jazyka a vykonání zkoušky z cizího jazyka na úrovni B2 Evropského referenčního rámce jazykového vzdělávání. Chceme dále poukázat na důležitost cizího jazyka v profesním životě vysokoškolsky vzdělaného člověka se sluchovým postižením, kdy má díky němu lepší možnosti uplatnění.
PrintDisplayed: 25/5/2024 20:10