SKULOVÁ, Soňa a Jiří VENCLÍČEK. "Precedenty" a efektivnost správního trestání. In Dny práva 2013. 2013.
Originální název "Precedenty" a efektivnost správního trestání
Název česky "Precedenty" a efektivnost správního trestání
Název anglicky ''Precedents'' and efficiency of administrative punishing
Autoři SKULOVÁ, Soňa a Jiří VENCLÍČEK.
Vydání Dny práva 2013, 2013.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Právnická fakulta
Klíčová slova anglicky Effectiveness; administrative punishment; legitimate expectations; consistent administrative practice; local specialties; proper remedies
Změnil Změnila: Mgr. Petra Georgala, učo 32967. Změněno: 2. 4. 2015 16:24.
Příspěvek pojednává o efektivnosti správního trestání v souvislosti s takzvanými „precedenty“, tedy typově významnými rozhodnutími, které zakládají ustálenou rozhodovací praxi. Nastíněná problematika je nejprve analyzována z pohledu prvoinstančního rozhodování, aby bylo následně možné provést syntézu získaných poznatků a aplikovat ji v oblasti efektivnosti druhoinstančního rozhodování.
Anotace anglicky
Contribution discusses the effectiveness of administrative punishment in connection with so-called "precedents", which establish a consistent administrative practice. Outlined problems are at first analyzed from the perspective of the first instance decision-making so subsequently we can make synthesis of obtained knowledge and apply it on the second instance decision-making.
Návaznosti
MUNI/A/0896/2012, interní kód MUNázev: Efektivnost návrhových prostředků ochrany proti nepravomocným správním aktům (Akronym: ENPO)
Investor: Masarykova univerzita, Efektivnost návrhových prostředků ochrany proti nepravomocným správním aktům, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 05:11