KYNCL, Libor. Daňové úniky, registrační pokladny a elektronické účetní pokladny. In Josef Kuchta. Aktuální problémy daňové kriminality. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2012, s. 64-77. ISBN 978-80-210-6082-1.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Daňové úniky, registrační pokladny a elektronické účetní pokladny
Název česky Daňové úniky, registrační pokladny a elektronické účetní pokladny
Název anglicky Tax evasion, registration cash desks and electronic accounting systems
Autoři KYNCL, Libor (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání 1. vyd. Brno, Aktuální problémy daňové kriminality, od s. 64-77, 14 s. 2012.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
Kód RIV RIV/00216224:14220/12:00072209
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-210-6082-1
Klíčová slova česky Daňové úniky; registrační pokladna; elektronické účetní systémy; daňová kriminalita; Česká republika; statistika; de lege ferenda.
Klíčová slova anglicky Tax evasion; registration cash desk; electronic accounting system; tax crimes; Czech Republic; statistics; de lege ferenda.
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: JUDr. Ing. Libor Kyncl, Ph.D., učo 61055. Změněno: 17. 2. 2014 13:53.
Anotace
Cílem tohoto příspěvku je objasnění souvislostí mezi nelegálními daňovými úniky, registračními pokladnami a elektronickými účetními systémy s ohledem na nejnovější poznatky a na současný vývoj daňové kriminality v České republice i v zahraničí. Autor v textu vedle právní úpravy de lege lata a některých poznatků diskutovaných v aktuální literatuře uvede svůj názor na možnou novelizaci uvedené oblasti de lege ferenda, která by mohla napomoci nižší míře nelegálních daňových úniků v prostředí České republiky. Bude užita metoda analýzy pro práci s aktuálními právními předpisy a odbornou literaturou, metoda deskripce pro popis současného stavu právní úpravy, metoda komparace pro porovnání různých právních problémů a různých situací, které v rámci správy daní nastávají, a metoda syntézy pro získání zpětné vazby k aktuální právní úpravě a formulaci závěrů příspěvku. Na závěr příspěvku autor zahrne diskuzi nad možnostmi novelizace dotčených právních předpisů.
Anotace anglicky
The aim of this paper is to clarify the relation between the illegal tax evasion, registration cash desks (which had the special Czech regulation for the retail market merchants, hotels and restaurants from 2005 to 2007) and electronic accounting systems. This topic will be discussed using the latest knowledge and current developments in tax crime in the Czech Republic and abroad. The author will include the legal regulation de lege lata, the current literature and judicial decisions. The author’s position on possible amendments to lower the illegal tax evasion level in the Czech Republic will be presented. The analysis will be used in order to analyze the current legislation, judicial decisions and literature, the description shall be used to describe the current state of law. The comparison is intended to compare the various legal issues and different situations in the tax administration. The synthesis will be used in order to obtain feedback on the current legislation and to create the conclusions of the contribution. At the end of the paper, the author will include a discussion on the possibility of the legislative amendments.
Návaznosti
MUNI/A/0815/2012, interní kód MUNázev: Metoda a ekonomické limity regulace ve finančním právu II (Akronym: MELREFIP)
Investor: Masarykova univerzita, Metoda a ekonomické limity regulace ve finančním právu II, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 05:37