2013
libanim - JavaScript animation library
HUSÁK, Martin a Jan SOUKALZákladní údaje
Originální název
libanim - JavaScript animation library
Autoři
HUSÁK, Martin (203 Česká republika, garant, domácí) a Jan SOUKAL (203 Česká republika, domácí)
Vydání
2013
Další údaje
Jazyk
angličtina
Typ výsledku
Software
Obor
10201 Computer sciences, information science, bioinformatics
Stát vydavatele
Česká republika
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Odkazy
Kód RIV
RIV/00216224:14610/13:00072267
Organizační jednotka
Ústav výpočetní techniky
Klíčová slova anglicky
JavaScript; animation
Technické parametry
Animační knihovna libanim je implementována v jazyce JavaScript manipulující s DOM objekty na webové stránce. Uživateli animační knihovny stačí definovat pole jednotlivých kroků animace, které uvádějí typ animace a DOM objekt, se kterým je manipulováno. Kromě různých animací (přesun, změna viditelnosti, překreslení objektu) obsahuje knihovna i funkce pro ovládání animace (krom vpřed, krok vzad, rychlý posuv, zopakování kroku) a podporu textových komentářů.
Kontakt na vývojáře:
csirt-info@muni.cz
Kontaktní osoba:
Martin Husák
Ústav výpočetní techniky
Botanická 68a
602 00 Brno
e-mail: husakm@ics.muni.cz
tel: 549 49 8149
Štítky
Změněno: 19. 5. 2014 09:36, RNDr. Martin Husák, Ph.D.
V originále
JavaScript animation library libanim is used for realisation of schematic animations on the web. The library was utilized for realisation of educational animations in the area of computer security public awareness. The library allows rapid development of schematic animations with comments and interactive control buttons. The IT security threats were presented in an easily understandable way for common user thanks to libanim with low expenses.
Česky
JavaScriptová animační knihovna libanim slouží k realizaci schématických webových animací. Knihovna byla využita pro tvorbu edukativních animací z oblasti počítačové bezpečnosti za účelem školení běžných uživatelů. Pomocí knihovně je možné rychle vytvořit na webové stránce schématickou animaci opatřenou komentáři a interaktivními ovládacími prvky. Díky knihovně bylo možné s minimálními náklady seznámit běžné uživatele srozumitelnou formou s bezpečnostními hrozbami.