SOCHOR, Pavel. Art Education Research as Support for People with Special Needs. In ECER 2013 Istanbul - European Conference on Educational Research. 2013.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Art Education Research as Support for People with Special Needs
Název česky Výzkum výtvarné edukace, jako podpora pro osoby se speciálními potřebami
Autoři SOCHOR, Pavel (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání ECER 2013 Istanbul - European Conference on Educational Research, 2013.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50300 5.3 Education
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14410/13:00075128
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky umění; výzkum; kreativita, jedinec se speciálními potřebami, vzdělání
Klíčová slova anglicky research; art; education; person with special needs; creativity; authenticity
Změnil Změnila: PhDr. Pavla Pitnerová, Ph.D., učo 32695. Změněno: 9. 4. 2015 11:45.
Anotace
Art education research deals with the potential of the authentic and creative art work of persons with special needs, which is part of the productive strategies of art education. Art and art education are based on the paradigm of preserving the authenticity and originality of a person in accordance with the qualitative development of his/her personality. The main research problem is the following area. The mental and physical otherness of people is reflected in barriers in interpersonal communication and behaviour. Suitable art education allows the enrichment of the cultural capital of a person, and the development of his/her social skills. It may prevent psycho-social failure and allow a person’s potential to create artistically to develop. Presentation by poster.
Anotace česky
Výzkum v oblasti výtvarného vzdělávání se zaměřuje na potencionál kreativní a autentické výtvarné práce u osob se speciálními potřebami s ohledem na výtvarné postupy ve výtvarné výchově. Umění a výtvarné vzdělávání vychází s předpokladu různé míry originality a autenticity osobnosti člověka a potencionálu rozvoje. Výzkumný problém se zaměřuje na následující oblast. Mentální a tělesné postižení se odráží ve vzniku bariér v interpersonální komunikaci a chování. Výtvarné vzdělávání umožňuje využití potencionálu každého člověka v posílení sociálních dovedností. Tvorba může mít funkci psycho-sociální prevence i rozvoje výtvarné tvorby a její prezentace. Prezentace proběhla formou posteru.
Návaznosti
EE2.3.30.0009, projekt VaVNázev: Zaměstnáním čerstvých absolventů doktorského studia k vědecké excelenci
VytisknoutZobrazeno: 6. 10. 2024 01:30