TAUCHEN, Jaromír. Zpráva z II. česko-slovenského stretnutie doktorandov a postdoktorandov v obore právnych dejín a rímskeho práva. In Časopis pro právní vědu a praxi. 2014, s. 186-187. ISSN 1210-9126.
Originální název Zpráva z II. česko-slovenského stretnutie doktorandov a postdoktorandov v obore právnych dejín a rímskeho práva
Název česky Zpráva z II. česko-slovenského stretnutie doktorandov a postdoktorandov v obore právnych dejín a rímskeho práva
Název anglicky Zpráva z II. česko-slovenského stretnutie doktorandov a postdoktorandov v obore právnych dejín a rímskeho práva
Autoři TAUCHEN, Jaromír.
Vydání Časopis pro právní vědu a praxi, od s. 186-187, 2 s. 2014.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Popularizační texty a aktivity
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Právnická fakulta
Klíčová slova česky doktoranská konference; právní dějiny
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: doc. JUDr. Bc. Jaromír Tauchen, Ph.D., LL.M. Eur.Int., učo 53531. Změněno: 4. 9. 2014 21:30.
Dnes je již všeobecně známou skutečností, že vzájemné setkávání akademických pracovníků na nejrůznějších konferencích patří bezesporu k důležitým součástem akademického života. Neplatí to však jen pro zaměstnance vysokých škol, nýbrž i pro studenty doktorského studia. Z tohoto důvodu uspořádala dne 11. června 2014 Katedra právních dějin Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě konferenci doktorandů a postdoktorandů v oboru právních dějin a římského práva. Navázala tak na první česko-slovenské setkání, které se konalo v minulém roce na půdě Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. To zorganizovala Katedra dějin státu a práva a mezi účastníky zanechalo velice pozitivní ohlasy. Tyto doktorandské konference mají za cíl umožnit začínajícím vědeckým pracovníkům výměnu zkušeností z jejich dosavadního studia a akademického života a vzájemnou prezentaci dílčích výsledků bádání, které vycházejí především z témat jejich disertačních prací. Přítomní akademičtí pracovníci tak mají možnost seznámit se s doktorandy z ostatních českých a slovenských fakult a navázat tak případnou další odbornou spolupráci např. na grantových projektech.
Anotace anglicky
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 09:23