POKORNÁ KORYTAROVÁ, Lenka, Jana ŠKERLOVÁ, Ondřej HAVÁČ a Martin HROMEK. Promýšlet Evropu dvacátého století : Proměny hranic. 1. vyd. Brno: Matice Moravská, 2014, 342 s. ISBN 978-80-87709-08-5.
Originální název Promýšlet Evropu dvacátého století : Proměny hranic
Název česky Promýšlet Evropu dvacátého století : Proměny hranic
Název anglicky Rethinking Europe in the 20th century : Transformations of Borders
Autoři POKORNÁ KORYTAROVÁ, Lenka, Jana ŠKERLOVÁ, Ondřej HAVÁČ a Martin HROMEK.
Vydání 1. vyd. Brno, 342 s. 2014.
Nakladatel Matice Moravská
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 60101 History
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 978-80-87709-08-5
Klíčová slova česky Evropa; 20. století; hranice
Klíčová slova anglicky Europe; 20th century; borders
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Lenka Pokorná Korytarová, učo 146475. Změněno: 28. 4. 2015 21:01.
Publikace se zabývá posuny hranic mezi státy i mezi rozsáhlejšími celky v geopolitické a mezinárodní rovině, a také proměnami hranic na sociálně-hospodářské a kulturní úrovni. Jednotlivé odborné studie sledují vznik a zánik hranic, jejich posouvání, překonávání a celkově fenomén proměnlivosti hranic, který se odrazil v samotném vnímání hranic během období let 1914–1989.
Anotace anglicky
The publication deals with transformations, changes and shifts of borders not only in the geopolitical sense but in the social, cultural and economical sense, as well. The individual studies monitor the transformation of borders in the way of their formation and demise, move and overcrossing – all that in the international context - which is reflected in the meaning of the border during the period from 1914 to 1989.
Návaznosti
MUNI/A/0788/2012, interní kód MUNázev: Země a kulturní identita v dějinách střední Evropy (Akronym: Země a kulturní identita)
Investor: Masarykova univerzita, Země a kulturní identita v dějinách střední Evropy, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 14. 5. 2024 10:24