ZARIVNIJ, Petr. Výběr "správného" modelu pro Úřad evropského veřejného žalobce. In Zarivnij Petr. Veřejná žaloba a její perspektivy. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2015, s. 60-70. ISBN 978-80-210-8075-1.
Originální název Výběr "správného" modelu pro Úřad evropského veřejného žalobce
Název anglicky Choosing the "right" model for the European Public Prosecutor's Office
Autoři ZARIVNIJ, Petr.
Vydání 1. vyd. Brno, Veřejná žaloba a její perspektivy, od s. 60-70, 11 s. 2015.
Nakladatel Masarykova univerzita
Typ výsledku Stať ve sborníku
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
ISBN 978-80-210-8075-1
Klíčová slova česky Eurojust; harmonizace trestního práva; podvody s finančními prostředky EU; trestní právo Evropské unie; Úřad evropského veřejného žalobce
Klíčová slova anglicky Eurojust; harmonisation of criminal law; frauds with financial funds of EU; criminalk law of European Union; European public proseutor’s office
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: Mgr. Petr Zarivnij, Ph.D., učo 210827. Změněno: 21. 12. 2015 16:28.
Myšlenka zřízení instituce typu Úřadu evropského veřejného žalobce prošla od poloviny devadesátých let minulého století zajímavým vývojem. V dnešní době již není otázkou, zda bude zřízena, ale kdy tomu tak bude a jakou bude mít podobu. Tento příspěvek se zabývá druhým zmíněným aspektem, tedy potenciální podobou úřadu, přičemž je zaměřen na různé modely, které byly a stále jsou pro fungování Úřadu evropského veřejného žalobce zvažovány. Zároveň ve svém závěru polemizuje s nezbytností zřízení nové instituce, která by měla zajišťovat lepší ochranu finančních prostředků EU.
Návaznosti
MUNI/A/1440/2014, interní kód MUNázev: Postavení a role veřejné žaloby v nadnárodním kontextu (Akronym: PRVŽNK)
Investor: Masarykova univerzita, Postavení a role veřejné žaloby v nadnárodním kontextu, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 25. 7. 2024 18:26