VLČEK, Tomáš. Alternative Oil Supply Infrastructures for the Czech Republic and Slovak Republic. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2015, 204 s. ISBN 978-80-210-8035-5.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Alternative Oil Supply Infrastructures for the Czech Republic and Slovak Republic
Název česky Infrastrukturní alternativy zásobování České a Slovenské republiky ropou
Autoři VLČEK, Tomáš.
Vydání 1. vyd. Brno, 204 s. 2015.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Typ výsledku Odborná kniha
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW Online knihkupectví Munipress
ISBN 978-80-210-8035-5
Štítky Munipress, munipress-propagace
Změnil Změnila: Mgr. Martina Dvořáková, učo 180818. Změněno: 1. 8. 2016 10:23.
Anotace
Since 2007, information has frequently surfaced that say Russia is considering closure of the Druzhba, a significant threat to the Czech Republic and Slovakia.Supplies on the Druzhba Pipeline are most susceptible to interruption on the south branch, negatively impacting the Czech Republic and Slovakia. This book was written to assess the available infrastructural alternatives and to provide guidelines for resolving future issues.The aim is to analyse the potential of pipeline infrastructure, taking into account six alternative supply routes for the Czech and Slovak Republics. These are the Ingolstadt-Kralupy-Litvínov Pipeline, the Adria Pipeline, the potential Bratislava-Schwechat Pipeline, the Adria-Wien Pipeline, the potential Odesa-Brody-Adamowo-Płock-Gdansk Pipeline, the potential Spergau-Litvínov Pipeline and the Lobau-Bratislava waterway. The study results show that the Czech and Slovak Republics share interests in the oil sector that can be recast into joint action for their attainment.
Anotace česky
Od roku 2007 se často opakuje informace o tom, že Rusko zvažuje uzavření ropovodu Družba. Česká a Slovenská republika to vnímají jako významnou hrozbu. Tato kniha hodnotí dostupné infrastrukturní alternativy a poskytuje jakési vodítko pro budoucí řešení problému. Cílem je analyzovat možnosti ropovodní infrastruktury s ohledem na alternativy k primární zásobovací trase, a to pro Českou a Slovenskou republiku. Těchto možností je šest: ropovod Ingolstadt-Kralupy-Litvínov, ropovod Adria, potenciální ropovod Bratislava-Schwechat-Pipelie a ropovod Adria-Wien Pipeline, potenciální ropovod Oděsa-Brody-Adamowo-Płock-Gdaňsk, potenciální ropovod Spergau-Litvínov a vodní cesta Lobau-Bratislava. Výsledky výzkumu ukazují, že Česká a Slovenská republika mají společné zájmy v ropném sektoru, které mohou přetavit ve společný postup při jejich dosahování.
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 03:43