SUQUET, Petra. Francouzština pro specifické účely: analýza diskursu televizního zpravodajství a rozvoj dovednosti poslechu s porozuměním. In Magnanimitas. Sborník příspěvků Mezinárodní Masarykovy Konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky 2015. Hradec Králové: Magnanimitas, 2015, s. 1545-1552. ISBN 978-80-87952-12-2.
Originální název Francouzština pro specifické účely: analýza diskursu televizního zpravodajství a rozvoj dovednosti poslechu s porozuměním
Název česky Francouzština pro specifické účely: analýza diskursu televizního zpravodajství a rozvoj dovednosti poslechu s porozuměním
Název anglicky French for Specific Purposes: Discourse Analysis of Television News and Development of Listening Comprehension Skills
Autoři SUQUET, Petra (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Hradec Králové, Sborník příspěvků Mezinárodní Masarykovy Konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky 2015, od s. 1545-1552, 8 s. 2015.
Nakladatel Magnanimitas
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
Kód RIV RIV/00216224:14410/15:00086614
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
ISBN 978-80-87952-12-2
Klíčová slova česky francouzský jazyk; francouzština pro specifické účely; analýza diskursu; televizní zpravodajství; multimédia; poslech s porozuměním
Klíčová slova anglicky French; French for specific purposes; discourse analysis; television news; multimedia; listening comprehension
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Petra Suquet, M.A., Ph.D., učo 11336. Změněno: 1. 4. 2016 13:18.
Cílem článku je představit analýzu diskursu televizního zpravodajství pro podporu tvorby kurzu Světové zprávy z médií, určeného studentům oboru Francouzský jazyk pro hospodářskou a administrativní činnost. Po nastínění teoretických a metodologických východisek se zaměřuje na samotnou analýzu a popis charakteristických rysů daného textového žánru a přináší návrh koncepce.
Anotace anglicky
This paper focuses on the discourse analysis of television news with the aim to support the creation of the course called The News of the World, designed for students of the French language for economics and administration. After introducing the theoretical and methodological background, we describe the analysis and the characteristics of the discourse, and propose a design concept.
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 23:22