CHARVÁTOVÁ, Kateřina, Dušan KLAPKO, Naděžda REZKOVÁ PŘIBYLOVÁ, Dagmar WIZOVSKÁ a Tomáš WIZOVSKÝ. Kulturní dědictví a vzdělávací aktivity 2. 2015.
Originální název Kulturní dědictví a vzdělávací aktivity 2
Název česky Kulturní dědictví a vzdělávací aktivity 2
Název anglicky Cultural Heritage and Educational Activities 2
Autoři CHARVÁTOVÁ, Kateřina (203 Česká republika), Dušan KLAPKO (203 Česká republika, domácí), Naděžda REZKOVÁ PŘIBYLOVÁ (203 Česká republika), Dagmar WIZOVSKÁ (203 Česká republika) a Tomáš WIZOVSKÝ (203 Česká republika).
Vydání 2015.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor Umění, architektura, kulturní dědictví
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14410/15:00080383
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova anglicky workshop; primary and secondary teachers; education; examples of good practice; National and Cultural Identity (NAKI) Project; National Heritage Institute; Care for cultural Heritage;
Změnil Změnil: doc. Mgr. Dušan Klapko, Ph.D., učo 7657. Změněno: 30. 3. 2016 09:28.
Workshop pro učitele základních a středních škol. Místo a datum konání: SHZ Bečov nad Teplou, 20. dubna. 2015. Cílem setkání bylo představit a diskutovat principy a metody památkové edukace a sdílet zkušenosti, které vznikly v rámci pilotních programů. Díky účastníkům vznikl základ společenství praxe památkářů a dotčených pedagogů v tomto regionu. Seminář je akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
Anotace anglicky
In service training workshop for primary and secondary teachers delivered in historic environment of Bečov Castle on 20th April 2015. Principals and methods of heritage education were promoted, discussed and illustrated by examples of good practice. Regional network of heritage professionals and teachers was started by participants. The worshop has been accredited by the Ministry of Education in the System of In-service Teachers Training.
Návaznosti
DF12P01OVV014, projekt VaVNázev: Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky
Investor: Ministerstvo kultury ČR, Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky
VytisknoutZobrazeno: 6. 5. 2024 18:56