HOVOŘÁKOVÁ, Ivana. Language learning strategies in visually impaired students of English as a foreign language. In ECER 2016- Emerging Researchers' Conference. 2016.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Language learning strategies in visually impaired students of English as a foreign language
Název česky Strategie učení se cizímu jazyku u zrakově postižených studentů anglického jazyka jako cizího jazyka
Název anglicky Language learning strategies in visually impaired students of English as a foreign language
Autoři HOVOŘÁKOVÁ, Ivana.
Vydání ECER 2016- Emerging Researchers' Conference, 2016.
Další údaje
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky strategie učení se cizímu jazyka; anglický jazyk jako cizí jazyk; zrakově postižení; nevidomí; případová studie
Klíčová slova anglicky language learning strategies; English as a foreign language; visually handicapped; blind; case study
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Dana Nesnídalová, učo 831. Změněno: 7. 3. 2017 15:10.
Anotace
Nowadays, knowing and using foreign languages is a must. Both learners and teachers are seeking for the best possible ways to reach the goal of mastering a language. Using language learning strategies (LLS) (specific actions taken by the learner to make learning easier, faster, more enjoyable, more self-directed, more effective, and more transferable to new situations) is one of the main factors that determine how well a language is learnt. This research has been designed to look into LLS in a specific group of people, who have been so far overlooked by researches – the blind. Noticeably, the European Commission introduced an action plan to promote language learning and linguistic diversity in 2003, one of the main objectives of which is developing language learning for persons with special needs.
Anotace česky
Znalost alespoň jednoho cizího jazyka je v dnešní době nutností. Učitelé i studenti hledají nejlepší možné cesty pro dosažení jejich cíle, tedy naučení se cizího jazyka. Používání strategií učení se cizímu jazyku (specifických technik používaných studentem k tomu, aby učinil své učení jednodušším, rychlejším, zábavnějším, více řízeným, efektivnějším a přenosnějším na nové situace) je jedním z hlavním faktorů, které určují, jak dobře je jazyk naučen. Tento výzkum byl vytvořen, aby poskytnul hlubší náhled na strategie učení se cizímu jazyku u specifické skupiny lidí, kteří byli dosud výzkumníky přehlížení - u nevidomých. Nutno podotknout, že Evropská komise představila v roce 2003 akční plán k podpoře studia jazyků, jedním z jehož cílů je rozvoj studia jazyků u osob se specifickými potřebami.
VytisknoutZobrazeno: 22. 7. 2024 12:29