OSOLSOBĚ, Petr. 400 let od Shakespearova úmrtí: současný stav a podněty nových bádání. In Slavnost Týdne humanitních věd FF MU, sál B2.13. 2016.
Originální název 400 let od Shakespearova úmrtí: současný stav a podněty nových bádání
Název česky 400 let od Shakespearova úmrtí: současný stav a podněty nových bádání
Název anglicky Shakespeare's 400 years anniversary: the new discoveries and stimuli for research
Autoři OSOLSOBĚ, Petr.
Vydání Slavnost Týdne humanitních věd FF MU, sál B2.13, 2016.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Obor 60300 6.3 Philosophy, Ethics and Religion
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky William Shakespeare; současná bádání
Klíčová slova anglicky William Shakespeare; contemporary research
Změnil Změnil: prof. PhDr. Petr Osolsobě, Ph.D., učo 2218. Změněno: 18. 1. 2017 16:05.
Shakespearovská výročí a jejich místo v naší kultuře; připomínka anglistů Masarykovy university, Fr. Chudoby, J. Levého aj.; stav a podněty současných bádání; textové korpusy a jejich využití; nález Pohřební elegie; lankasterská hypotéza; exhumace a pohřeb Richarda III., nález hry Cardenio, folio ze St Omer.
Anotace anglicky
Lecture focused on the present state of Shakespeare's research; archives and electronic corpuses; discovery of the Funeral Elegy; the Lancasterian hypothesis, exhumation of Richard III., re-discovery of the play of Cardenio, folio from St. Omer.
Návaznosti
GA405/08/1223, projekt VaVNázev: Kontinentální přesahy Shakespearova díla
Investor: Grantová agentura ČR, Kontinentální přesahy Shakespearova díla
MUNI/A/1108/2015, interní kód MUNázev: Estetické hodnoty a hodnocení v diachronii a v synchronii