KANDOVÁ, Katarína. Nad korekcí trestního bezpráví. In ĽORKO, Jakub; BELEŠ, Andrej. (eds.). Trestné právo ako ultima ratio - hmotnoprávne a procesnoprávne aspekty. Zborník príspevkov z 1. sekcie medzinárodnej vedeckej konferencie Bratislavské právnické fórum 2016. 1. vyd. Bratislava: Komenského univerzita, Právnická fakulta, 2016, s. 97-105. ISBN 978-80-7160-436-5.
Originální název Nad korekcí trestního bezpráví
Název anglicky On the correction of criminal injustice
Autoři KANDOVÁ, Katarína (703 Slovensko, garant, domácí).
Vydání 1. vyd. Bratislava, Trestné právo ako ultima ratio - hmotnoprávne a procesnoprávne aspekty. Zborník príspevkov z 1. sekcie medzinárodnej vedeckej konferencie Bratislavské právnické fórum 2016, od s. 97-105, 9 s. 2016.
Nakladatel Komenského univerzita, Právnická fakulta
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Slovensko
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14220/16:00101998
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-7160-436-5
Klíčová slova česky materiální korektiv; procesní korektiv; trestní bezpráví; zásada subsidiarity trestní represe; zásada oportunity trestního stíhání
Klíčová slova anglicky material correction; procedural correction; criminal injustice; principle of subsidiarity of criminal repression; principle of opportunity of criminal prosecution
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: JUDr. Katarína Kandová, Ph.D., učo 378907. Změněno: 19. 11. 2018 15:09.
Předkládaný příspěvek úvodem stručně přiblíží tematiku materiální a procesní korekce trestního bezpráví. Následně předestře analýzu související právní úpravy materiálního a(nebo) procesního korektivu v českém a slovenském trestním právu, načež poskytne názorový náhled na předmětnou problematiku, její benefity, nedostatky, či možnosti případných změn de lege ferenda.
Anotace anglicky
At the beginning, a submitted contribution briefly outlines the topic of material and procedural correction of criminal injustice. Consequently, it proposes an analysis of related legal regulation of material and (or) procedural corrective in the Czech and Slovak criminal law, whereupon it provides an opinion view on this issue, its benefits, deficiencies, or possibilities of eventual changes de lege ferenda.
Návaznosti
MUNI/A/1347/2015, interní kód MUNázev: Vývojové tendence sankční politiky (Akronym: Sankční politika)
Investor: Masarykova univerzita, Vývojové tendence sankční politiky, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 25. 7. 2024 18:26