2017
VYUŽITÍ MODELŮ VE VÝUCE ELEKTROTECHNIKY
HRBÁČEK, Jiří, Jiří STRACH a Ľubica STUCHLÍKOVÁZákladní údaje
Originální název
VYUŽITÍ MODELŮ VE VÝUCE ELEKTROTECHNIKY
Název česky
VYUŽITÍ MODELŮ VE VÝUCE ELEKTROTECHNIKY
Název anglicky
USE OF ELECTRICAL ENGINEERING MODELS
Autoři
HRBÁČEK, Jiří (203 Česká republika, garant, domácí), Jiří STRACH (203 Česká republika, domácí) a Ľubica STUCHLÍKOVÁ (703 Slovensko)
Vydání
1. vyd. Bratislava, Zborník prednášok z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou História, súčasnosť a budúcnosť elektrotechniky na Slovensku, od s. 215-220, 6 s. 2017
Nakladatel
Slovenská technická univerzita v Bratislave, SPEKTRUM STU Bratislava
Další údaje
Jazyk
čeština
Typ výsledku
Stať ve sborníku
Obor
50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele
Slovensko
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání
tištěná verze "print"
Kód RIV
RIV/00216224:14410/17:00097791
Organizační jednotka
Pedagogická fakulta
ISBN
978-80-227-4730-1
Klíčová slova česky
elektrotechnika; elektronika; robotika;reálné modely; vzdělávací proces;výuka robotiky na základní škole
Klíčová slova anglicky
electrical engineering; electronics; robotics; real models; educational process; teaching of robotics at elementary school
Příznaky
Recenzováno
Změněno: 26. 3. 2018 12:28, doc. Ing. Jiří Hrbáček, Ph.D.
V originále
Využití reálných modelů v elektrotechnice má mimořádný význam pro pochopení abstraktních pojmů jako je elektřina a zákonitostí s ní spojené a současně umožňuje zvýšit motivaci a podněcovat kreativitu žáka resp. studenta, zajišťuje rozvoj praktických znalosti a dovedností, dělá výuku zábavnější, a dopomůže k snadnějšímu dosažení vzdělávacích cílů. Příspěvek se zabývá praktickými zkušenostmi a specifiky získanými vývojem, asistencí při tvorbě a implementaci modelů v elektrotechnice pro vzdělávání na základních, středních, vysokých i speciálních školách. Příspěvek vznikl na základě kvalitativního výzkumu na školách.
Anglicky
The use of real models in electrical engineering is of extraordinary importance for the understanding of abstract concepts such as electricity and the law connected with it, while at the same time allowing to increase motivation and stimulate pupil's creativity. student, provides the development of practical knowledge and skills, makes learning more fun, and helps to achieve educational goals more easily. The paper deals with the practical experience and specifics acquired through development, assistance in the creation and implementation of models in electrical engineering for education at primary, secondary, high and special schools.