PAZÚRIKOVÁ, Jana, Jaroslav OĽHA, Aleš KŘENEK a Vojtěch SPIWOK. Acceleration of Mean Square Distance Calculations with Floating Close Structure in Metadynamics Simulations. arXiv, 2018, 22 s. arXiv:1801.02362.
Originální název Acceleration of Mean Square Distance Calculations with Floating Close Structure in Metadynamics Simulations
Název česky Zrychlení výpočtů průměrných čtvercových vzdáleností s pohyblivou blízkou strukturou v metydynamických simulacích
Autoři PAZÚRIKOVÁ, Jana, Jaroslav OĽHA, Aleš KŘENEK a Vojtěch SPIWOK.
Vydání arXiv, 22 s. arXiv:1801.02362, 2018.
Typ výsledku Výzkumná zpráva
WWW URL
Klíčová slova česky aproximace, urýchlení, simulace molekulové dynamiky, metadynamika
Klíčová slova anglicky approximation, acceleration, molecular dynamics simulation, metadynamics
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Ing. Jana Hozzová, Ph.D., učo 411498. Změněno: 28. 1. 2019 09:55.
Molecular dynamics simulates the movements of atoms. Due to its high cost, many methods have been developed to “push the simulation forward”. One of them, metadynamics, can hasten the molecular dynamics with the help of variables describing the simulated process. However, the evaluation of these variables can include numerous mean square distance calculations that introduce substantial computational demands, thus jeopardize the benefit of the approach. Recently, we proposed an approximative method that signifi- cantly reduces the number of these distance calculations. Here we evaluate the performance and the scalability on two molecular systems. We assess the maximal theoretical speed-up based on the reduction of distance compu- tations and Ahmdal’s law and compare it to the practical speed-up achieved with our implementation.
Anotace česky
Molekulární dynamika simuluje pohyby atomů. Vzhledem k jejím vysokým výpočetním nákladům bylo vyvinuto mnoho metod pro "posouvání simulace dopředu". Jedna z nich, metadynamika, může zrychlit molekulární dynamiku s pomocí proměnných popisujících simulovaný proces. Avšak vyhodnocení těchto proměnných mohou zahrnovat četné výpočty průměrných čtverečních vzdáleností. Tyto zavádějí vysoké výpočetní požadavky, čímž ohrožují přínos metadynamiky. Nedávno jsme navrhli aproximativní metodu, která výrazně snižuje počet výpočtů vzdálenosti. Zde vyhodnocujeme výkonnost a škálovatelnost na testech se dvěma molekulárními systémy. Posuzujeme maximální teoretické zrychlení a porovnáváme je s praktickým dosažením rychlosti s naší implementací.
Návaznosti
LM2015085, projekt VaVNázev: CERIT Scientific Cloud (Akronym: CERIT-SC)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, CERIT Scientific Cloud
MUNI/A/0854/2017, interní kód MUNázev: Rozsáhlé výpočetní systémy: modely, aplikace a verifikace VII.
Investor: Masarykova univerzita, Rozsáhlé výpočetní systémy: modely, aplikace a verifikace VII., DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 11. 5. 2024 19:45