EN

Argumentation 2017: International Conference on Alternative Methods of Argumentation in Law

Argumentation 2017: International Conference on Alternative Methods of Argumentation in Law. Štěpáníková, Markéta, Michal Malaník, Monika Hanych a Martin Škop (eds.). 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2017. 190 s. ISBN 978-80-210-8839-9.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Argumentation 2017: International Conference on Alternative Methods of Argumentation in Law
Autoři
Štěpáníková, Markéta, Michal Malaník, Monika Hanych a Martin Škop (eds.).
Vydání 1. vyd. Brno, 190 s. 2017.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Editorství tematického sborníku, editorství monotematického čísla odborného časopisu
Obor 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
ISBN 978-80-210-8839-9
Štítky Munipress
Změnil Změnila: Mgr. Radka Vyskočilová, učo 2368. Změněno: 6. 3. 2018 15:46.
Anotace
The present volume will contain papers presented at the 5th International Conference Alternative Methods of Argumentation in Law (ARGUMENTATION 2017) which took place at the Faculty of Law of Masaryk University in Brno, Czech Republic in October 2017. Argumentation is one of the most important topics in legal philosophy and theory. Quite independently of any academic season fashions, argumentation is also a permanent and irremovable part of legal practice, which makes it also a constant subject of interest of researchers. What our conference is trying to add to the broad picture of contemporary research on argumentation is interdiciplinary perspective, encompassed under the label of different streams of the conference, e.g. law and literature, law and language or law and visualization. The main aim of the conference was to provide overlaps of legal research and enhance its multidisciplinary dimension.
Anotace česky
Sborník obsahuje příspěvky z pátého ročníku mezinárodní konference o alternativních metodách argumentace v právu (ARGUMENTATION 2017), která se uskutečnila na Právnické fakultě MU v říjnu 2017. Argumentace je jedním z nejdůležitějších témat v právní filosofii a teorii. Zcela nezávisle na jakýchkoli akademických trendech je však také trvalou a neodmyslitelnou součástí právní praxe, což z ní činí také předmět neutuchajícího vědeckého zájmu. Účelem konference bylo přidat do široké škály současného výzkumu argumentace interdisciplinární perspektivu, například práva a literatury, práva a jazyka nebo práva a vizualizace. Konference se obdobně jako v minulých ročnících zaměřila na přesahy při zkoumání práva a zdůraznila tak jeho multioborovou dimenzi.
VytisknoutZobrazeno: 19. 4. 2019 05:12

Další aplikace