2018
Divadelní festival Setkání Stretnutie ve Zlíně. Historie. Tradice. Současné trendy.
MIKULOVÁ, IvaZákladní údaje
Originální název
Divadelní festival Setkání Stretnutie ve Zlíně. Historie. Tradice. Současné trendy.
Název anglicky
Theatre festival Setkání Stretnutie in Zlín. History. Tradition. Current Trends
Autoři
MIKULOVÁ, Iva (203 Česká republika, garant, domácí)
Vydání
Bratislava, Česká a slovenská vzájomnosť v profesionálnom divadle po roku 1993 : zborník príspevkov z teatrologického kolokvia, od s. 145-151, 7 s. 2018
Nakladatel
Divadelný ústav
Další údaje
Jazyk
čeština
Typ výsledku
Stať ve sborníku
Obor
60403 Performing arts studies
Stát vydavatele
Česká republika
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání
tištěná verze "print"
Kód RIV
RIV/00216224:14210/18:00105431
Organizační jednotka
Filozofická fakulta
ISBN
978-80-8190-028-0
Klíčová slova česky
divadlo; festival; Zlín
Klíčová slova anglicky
theatre; festival; Zlín
Štítky
Změněno: 25. 4. 2019 02:32, doc. MgA. David Drozd, Ph.D.
V originále
Studie s názvem „Divadelní festival Setkání/Stretnutie ve Zlíně. Historie. Tradice. Současné trendy“ postihuje genezi zlínského nesoutěžního divadelního festivalu od roku jeho založení 1991 do současnosti, včlenění do kontextu moravských divadelních festivalů (např. Divadelní Flora v Olomouci) a porovnání s dramaturgickým zaměřením dalších česko-slovenských festivalů v ČR (např. Slovenské divadlo v Praze). V textu se zabývám také hostováním významných divadelních souborů ze zahraničí a také uměleckými osobnostmi, které jsou s festivalem spjaty. Okrajově se věnuji účasti studentů vyšších odborných uměleckých škol na festivalu a jejich zapojení do průběhu festivalu. Součástí příspěvku je také odborná kritická reflexe festivalu a její proměnlivost během jednotlivých ročníků.
Anglicky
The paper called “Theatre festival Setkání/Stretnutie in Zlín. History. Tradition. Current Trends” addresses the genesis of a Zlín-based non-competitive theatre festival from 1991 (when it was founded) until now. It contextualizes the festival among Moravian theatre festivals (e.g., Divadelní Flora v Olomouci) and compares it with the dramaturgical focus of other Czech festivals dealing with the relationship between Czechs and Slovaks (e.g., Slovenské divadlo v Praze). The text also investigates important guest performances by international theatre groups and artistic figures connected with the festival. Marginally, I describe the art college students’ participation and their role in the course of the festival. A part of this paper is also a professional critical reflection of the festival and its changeability throughout the years.
Návaznosti
MUNI/A/1098/2017, interní kód MU |
|