KNEJZLÍKOVÁ, Terézia, Miroslav SVĚTLÁK a Pavla LINHARTOVÁ. E-Health ve výzkumu: systém pro správu, administraci a vyhodnocování dotazníkových metod. In XII. Sjezd psychiatrické společnosti ČLS JEP. 2018.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název E-Health ve výzkumu: systém pro správu, administraci a vyhodnocování dotazníkových metod
Název anglicky E-Health Research: A system for managing, administrating and evaluating questionnaire methods
Autoři KNEJZLÍKOVÁ, Terézia, Miroslav SVĚTLÁK a Pavla LINHARTOVÁ.
Vydání XII. Sjezd psychiatrické společnosti ČLS JEP, 2018.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 30300 3.3 Health sciences
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky E-health; dotazníkové metody; automatizace sběru dat
Klíčová slova anglicky E-health; questionaires; automation of data collection
Změnil Změnila: Mgr. Terézia Knejzlíková, Ph.D., učo 418883. Změněno: 2. 6. 2019 10:31.
Anotace
Systém pro správu, administraci a vyhodnocování dotazníkových metod je webová aplikace, kterou vyvíjíme na Psychiatrické klinice LF MU a FN Brno. Jedná se o systém, který propojuje vytvářenou online databázi dotazníkových metod, online prostředí pro spravování výzkumných projektů a participanty výzkumů. K zabezpečení všech údajů využíváme nástroje, které splňují podmínky GDPR (General Data Protection Regulation). Zároveň neuchováváme žádné citlivé údaje o účastnících. V online systéme figuruje pouze jejich e-mail a automaticky vygenerovaný kód pro spárování vyplněných dotazníků. K vývoji systému nás vedla snaha více automatizovat základní úkony spojené s vytvářením a administrací dotazníků a přepisem dat do programů na jejich statistickou analýzu. Existující řešení této problematiky neobsahují všechny funkce, které v našem systému budou postupně implementovány. Důležitou funkcí je vytváření a editace dotazníků a škál. Navíc máme možnosti zařazovat položky do škál dotazníků, které budou automaticky sečítané a můžeme jejich hodnoty lehce exportovat ve standardních formátech. Prostředí pro spravování výzkumných projektů je samostatná služba a pro vstup do ní je nutná autorizace, která nám umožňuje kontrolovat, kdo má přístup k systému, participantům a jejich údajům. V téhle sekci si můžeme zakládat projekty, přiřazovat k nim dotazníkové metody a nastavovat standardní plán pro sběr dat u účastníků výzkumu. Systém nemá byt náhradou základního osobního kontaktu výzkumníka a participanta. Je pouze nástrojem pro usnadnění sběru dat a jejich zpracování. Důraz klademe na efektivnost systému nejen pro výzkumníky, ale i participanty, kteří mohou odpovídat na naše dotazy jednoduše přes mobilní zařízení. V budoucnu se zaměříme na vývoj nástavby systému zaměřené na monitoring psychického stavu pacientů a včasný záchyt relapsů.
Návaznosti
MUNI/A/0976/2017, interní kód MUNázev: Využití neurozobrazovacích, neurostimulačních a neurofeedbackových metod v psychiatrii (Akronym: IMGTMSNF)
Investor: Masarykova univerzita, Využití neurozobrazovacích, neurostimulačních a neurofeedbackových metod v psychiatrii, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 26. 8. 2024 13:27