CHARVÁTOVÁ, Hana. Gonorrhoea - citlivost na antibiotika. In 3. národní venerologický kongres, Hradec Králové. 2018.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Gonorrhoea - citlivost na antibiotika
Název česky Gonorrhoea - citlivost na antibiotika
Název anglicky Gonorrhoea - sesitivity to antibiotics
Autoři CHARVÁTOVÁ, Hana.
Vydání 3. národní venerologický kongres, Hradec Králové, 2018.
Další údaje
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 30216 Dermatology and venereal diseases
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Klíčová slova česky gonorrhoea, neisseria gonorrhoaea, antibiotická terapie, bakteriální rezistence, antibiotická citlivost
Klíčová slova anglicky gonorrhoea, neisseria gonorrhoea, antibiotic therapy, bacterial resistance, antibiotic sensitivity
Změnil Změnila: Bc. Dagmar Johanová, učo 235000. Změněno: 14. 2. 2019 12:10.
Anotace
Gonorrhoea, kapavka, jejímž původcem je gramnegativní diplokok Neisseria gonorrhoaea, je řazena mezi tzv. klasické pohlavní nemoci. Celosvětovým problémem se stává narůstající rezistence bakterie NG vůči klíčovým antibiotikům vedoucí k šíření rezistentních kmenů v populaci. Práce retrospektivně shrnuje situaci bakteriální rezistence u pacientů s kapavkou léčených na 1. DVK v období posledních 3 let.
Anotace česky
Gonorrhoea, kapavka, jejímž původcem je gramnegativní diplokok Neisseria gonorrhoaea, je řazena mezi tzv. klasické pohlavní nemoci. Celosvětovým problémem se stává narůstající rezistence bakterie NG vůči klíčovým antibiotikům vedoucí k šíření rezistentních kmenů v populaci. Práce retrospektivně shrnuje situaci bakteriální rezistence u pacientů s kapavkou léčených na 1. DVK v období posledních 3 let. Gonorrhoea, kapavka, jejímž původcem je gramnegativní diplokok Neisseria gonorrhoaea, je řazena mezi tzv. klasické pohlavní nemoci. Celosvětovým problémem se stává narůstající rezistence bakterie NG vůči klíčovým antibiotikům vedoucí k šíření rezistentních kmenů v populaci. Práce retrospektivně shrnuje situaci bakteriální rezistence u pacientů s kapavkou léčených na 1. DVK v období posledních 3 let. Gonorrhoea, kapavka, jejímž původcem je gramnegativní diplokok Neisseria gonorrhoaea, je řazena mezi tzv. klasické pohlavní nemoci. Celosvětovým problémem se stává narůstající rezistence bakterie NG vůči klíčovým antibiotikům vedoucí k šíření rezistentních kmenů v populaci. Práce retrospektivně shrnuje situaci bakteriální rezistence u pacientů s kapavkou léčených na 1. DVK v období posledních 3 let.
Anotace anglicky
Gonorrhoea, gram-negative diplococcus, is one of the so-called classic sexually transmitted diseases. A worldwide problem is the growing resistance of NG bacteria to key antibiotics leading to the spread of resistant strains in the population. The work retrospectively summarizes the situation of bacterial resistance in patients with gonorrhea treated at 1. DVK in the last 3 years.
VytisknoutZobrazeno: 8. 3. 2021 11:25