OTTOVÁ, Markéta. Zpráva o průběhu testování žáků 4. ročníků hudební nauky v ZUŠ a procesu zpracování testů. In XXIX. MUSICA VIVA IN SCHOLA. 2018.
Originální název Zpráva o průběhu testování žáků 4. ročníků hudební nauky v ZUŠ a procesu zpracování testů
Název anglicky The report of the process of testing pupils of 4th grade music theory at elementary art schools and the data processing
Autoři OTTOVÁ, Markéta (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání XXIX. MUSICA VIVA IN SCHOLA, 2018.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14410/18:00106415
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky výzkum; Katedra hudební výchovy; základní umělecká škola; hudební nauka; testování; znalosti
Klíčová slova anglicky research; Department of Music; elementary art school; music studies; testing; knowledge
Změnil Změnila: Dana Nesnídalová, učo 831. Změněno: 19. 3. 2019 13:15.
V rámci výzkumu Katedry hudební výchovy PdF MU "Současné trendy hudebně teoretické výuky v základních uměleckých školách České republiky" proběhlo na jaře tohoto roku ve vybraných základních uměleckých školách testování žáků navštěvujících 4. ročník hudební nauky. Příspěvek podává zprávu o průběhu tohoto testování, přibližuje povahu dotazníku určeného žákům a věnuje pozornost i dalšímu zpracování žákovských testů, zvolenému způsobu hodnocení a jeho úskalí.
Anotace anglicky
This year in spring there was a testing of pupils of 4th grade music theory at forty elementary art schools in the Czech Republic. It is a part of the present research of the Department of Music, Faculty of Education, Masaryk University. The paper reports on the process of the testing, presents the test and focuses on the chosen method of its evaluation and the data processing.
Návaznosti
MUNI/A/1068/2017, interní kód MUNázev: Současné trendy hudebně teoretické výuky v základních uměleckých školách České republiky (Akronym: STHuTeVýZUŠČR)
Investor: Masarykova univerzita, Současné trendy hudebně teoretické výuky v základních uměleckých školách České republiky, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 10. 10. 2024 14:04