POSPÍŠIL, Ivo. Systémová podjatost v judikatuře Nejvyššího správního soudu. In Právo ve veřejné správě 2019. 2019.
Originální název Systémová podjatost v judikatuře Nejvyššího správního soudu
Název česky Systémová podjatost v judikatuře Nejvyššího správního soudu
Název anglicky Systemic Bias in the Case-law of the Supreme Administrative Court
Autoři POSPÍŠIL, Ivo.
Vydání Právo ve veřejné správě 2019, 2019.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Obor 50501 Law
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova česky podjatost; nezávislost; nestrannost; Nejvyšší spráávní soud
Klíčová slova anglicky bias; independence; impartiality; Supreme Administrative Court
Změnil Změnil: JUDr. Mgr. Ivo Pospíšil, Ph.D., učo 23638. Změněno: 8. 11. 2019 20:06.
Vystoupení se zabývalo podstatou a účelem tzv. systémové podjatosti v rozhodování orgánů veřejné správy a vývojem judikatury NSS ve vztahu k tomuto institutu.
Anotace anglicky
The contribution dealt with the substance and the purpose of the so-called systemic bias in the decision-making process of the public authorities and with the development of the Supreme Administrative Court case-law.
VytisknoutZobrazeno: 4. 5. 2024 22:14