HŘIVNOVÁ, Michaela, Martina CICHÁ, Jitka SLANÁ REISSMANNOVÁ, Tereza SOFKOVÁ a Vladislava MARCIÁNOVÁ. "In Time" interaktivní edukace mladých dospělých v problematice včasného těhotenství/rodičovství. Online. In JUDr. Miroslav Mitlöhner, CSc. 28. celostátní kongres k sexuální výchově v České republice sborník příspěvků. 1. vyd. Broumov: Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu, 2020, s. 25-31. ISBN 978-80-907936-0-6.
Originální název "In Time" interaktivní edukace mladých dospělých v problematice včasného těhotenství/rodičovství
Název česky "In Time" interaktivní edukace mladých dospělých v problematice včasného těhotenství/rodičovství
Název anglicky "In Time" interactive education of young adults in the issue of early pregnancy / parenthood
Autoři HŘIVNOVÁ, Michaela, Martina CICHÁ, Jitka SLANÁ REISSMANNOVÁ, Tereza SOFKOVÁ a Vladislava MARCIÁNOVÁ.
Vydání 1. vyd. Broumov, 28. celostátní kongres k sexuální výchově v České republice sborník příspěvků, od s. 25-31, 7 s. 2020.
Nakladatel Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání elektronická verze "online"
WWW URL
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
ISBN 978-80-907936-0-6
Klíčová slova česky Projekt MZČR „In Time“; zdravotní gramotnost; reprodukční zdraví; včasné těhotenství/rodičovství; vysokoškolští studenti; edukace; výzkum
Klíčová slova anglicky project In Time; health literacy; reproductive health; early pregnancy / parenthood; university students; education; research
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Dana Nesnídalová, učo 831. Změněno: 29. 3. 2021 14:19.
Cílem sdělení je představit realizaci projektu In Time - zodpovědně, erudovaně, plánovaně a připraveně k rodičovství - Formování a rozvoj zdravotní gramotnosti v oblasti reprodukčního zdraví u mladých dospělých (studentů vysokých škol), který řeší Katedra antropologie a zdravovědy PdF UP v Olomouci s dalšími odbornými subjekty. Projekt je zacílen na vysokoškolskou populaci s prioritními edukačními a výzkumnými aktivitami. V rámci dílčích výsledků Výzkum kognitivní a afektivní dimenze mladých dospělých v oblasti včasného těhotenství / rodičovství na respondentním vzorku 243 mladých žen (studentek VŠ) se ukazuje, že většina žen v budoucnu plánuje mít děti (negativně se vyjádřila necelá 4 % dotázaných), a ve většině plánují primigraviditu ve věkovém rozmezí 25 - 27 let (63 % oslovených). Výsledky v tomto příspěvku dále monitorují názorovou složku respondentek např. směrem k mezním věkovým hranicím ženy pro porod prvního či posledního dítěte. Výsledky slouží k zacílení edukační platformy realizovaného projektu a jsou podkladem pro přípravu odborné publikace.
Anotace anglicky
The aim of the communication is to present the implementation of the project In Time - responsibly, eruditely, planned and prepared for parenthood - Formation and development of health literacy in reproductive health in young adults (university students), which solves the Department of Anthropology and Health Science PdF UP entities. The project is aimed at the university population with priority educational and research activities. The partial results of the survey of the cognitive and affective dimension of young adults in the field of early pregnancy / parenthood on a respondent sample of 243 young women (university students) show that most women plan to have children in the future (less than 4% of respondents). most plan primigravidity in the age range of 25-27 years (63% of respondents). The results in this article further monitor the opinion of respondents, for example, towards the age limits of women for the birth of the first or last child. The results serve to target the educational platform of the implemented project and are the basis for the preparation of a professional publication.
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 13:00