MAREŠ, Jakub. Bezpilotní bojové prostředky v kontextu teorie spravedlivé války. In Filozofie za horizontem událostí 2020, 19.11.2020, Brno. 2020.
Originální název Bezpilotní bojové prostředky v kontextu teorie spravedlivé války
Název anglicky Unmanned combat aerial vehicles in the context of just war theory
Autoři MAREŠ, Jakub.
Vydání Filozofie za horizontem událostí 2020, 19.11.2020, Brno, 2020.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 60302 Ethics
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky Teorie spravedlivé války; Michael Walzer; vojenská etika; UCAV; drony
Klíčová slova anglicky Just war theory; Michael Walzer; military ethics; UCAV; drones
Změnil Změnila: Ing. Mgr. Zdeňka Jastrzembská, Ph.D., učo 11408. Změněno: 11. 4. 2021 23:10.
V této prezentaci představuji některé problémy diskutované v souvislosti s etikou používání ozbrojených dronů, zejména v kontextu protipovstaleckých operací a dávám je do kontextu teorie spravedlivé války v její moderní verzi a předkládám argumenty pro pozici, že drony nejsou méně etické než jiné konvenčnější způsoby vedení války.
Anotace anglicky
In this presentation I show some of the problems discussed concerning the ethics of use of armed drones(UCAV) mainly in the context of counterinsurgency operations and put them in the context of just war theory in its modern version, arguing that drones are no less ethical than other, more conventional, means of warfare.
Návaznosti
MUNI/A/0878/2019, interní kód MUNázev: Aspekty soudobé filozofie II. (Akronym: Krob)
Investor: Masarykova univerzita, Aspekty soudobé filozofie II., DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 22. 7. 2024 10:20