POLÁČEK, Jiří, David KROČA, Marek LOLLOK a Milena ŠUBRTOVÁ. Vladislav Vančura v literárním kontextu 20. století. 2021.
Originální název Vladislav Vančura v literárním kontextu 20. století
Název česky Vladislav Vančura v literárním kontextu 20. století
Název anglicky Vladislav Vančura in the Literary Context of the 20th Century
Autoři POLÁČEK, Jiří, David KROČA, Marek LOLLOK a Milena ŠUBRTOVÁ.
Vydání 2021.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání konference
Obor 60204 General literature studies
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky česká literatura; interpretace; Vladislav Vančura
Klíčová slova anglicky czech literature; linterpretation; Vladislav Vančura
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: doc. PhDr. Milena Šubrtová, Ph.D., učo 2019. Změněno: 1. 3. 2022 10:12.
Dne 12. března 2021 organizovala Katedra českého jazyka a literatury na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně literárněvědnou konferenci k 130. výročí narození Vladislava Vančury. Jednotlivé příspěvky představily analytické sondy do různých sfér Vančurovy tvorby, přinesly nové pohledy a zkoumaly dosud opomíjené aspekty, přičemž kladly důraz na širší literární kontext 20. století. Konference se konala vzhledem k platným vládním nařízením online. Mezinárodní přesah konference se projevil pasivní účastí zahraničních odborníků, kteří nevystoupili s příspěvkem, ale zapojili se do diskuse.
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 08:58