VOJTÍŠKOVÁ, Terezie a Lucie SMOLKA. Kolektivní správa se zvláštním přihlédnutím k problematice licencí Creative Commons. In ALAI Česká republika - Prezentace odborných publikací spojená s vyžádanou vědeckou přednáškou. 2021.
Originální název Kolektivní správa se zvláštním přihlédnutím k problematice licencí Creative Commons
Název česky Kolektivní správa se zvláštním přihlédnutím k problematice licencí Creative Commons
Název anglicky Collective management of rights with regard to the problematics of Creative Commons licenses
Autoři VOJTÍŠKOVÁ, Terezie a Lucie SMOLKA.
Vydání ALAI Česká republika - Prezentace odborných publikací spojená s vyžádanou vědeckou přednáškou, 2021.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
WWW ALAI Česká republika
Organizační jednotka Právnická fakulta
Klíčová slova česky Kolektivní správa práv, Creative Commons, Povinná kolektivní správa, Poškozený, Trestní řízení, Rozhodovací praxe
Klíčová slova anglicky Collective management of rights, Creative Commons, Compulsory collective management of rights, Aggrieved person, Criminal proceedings, Decision-making practice
Změnil Změnila: Mgr. Petra Georgala, učo 32967. Změněno: 24. 5. 2024 11:17.
Vědecká přednáška se věnovala problematice výkonu kolektivní správy práv jak v její obecné rovině, tak ve specifických aspektech veřejných licencí Creative Commons. Zvláštní pozornost byla věnována současné rozhodovací praxi týkající se trestního řízení a kolektivnímu správci jako osobě v tomto řízení poškozeného, resp. poškozeného zastupujícího.
Anotace anglicky
The lecture dealt with the issue of the collective management of rights, both in its general framework and further in specific aspects of Creative Commons public licenses. Special attention was paid to the current decision-making practice concerning criminal proceedings and the collective management organization as an aggrieved person in these proceedings, resp. entity representing aggrieved person.
Návaznosti
MUNI/A/1304/2020, interní kód MUNázev: Pronikání trestního práva do ostatních právních odvětví II. (Akronym: Pronikání TP do ostatních pr. odv. II.)
Investor: Masarykova univerzita, Pronikání trestního práva do ostatních právních odvětví II.
VytisknoutZobrazeno: 8. 9. 2024 14:40