KALAČ, Petr, Jan ŠEVČÍK, Reginald KEFER, Marek DLUHOŠ a Kristýna BERNARDOVÁ. 80 let od umučení Jana Kefera. 2021.
Originální název 80 let od umučení Jana Kefera
Název anglicky 80 Years Since Jan Kefer's Torturing to Death
Autoři KALAČ, Petr, Jan ŠEVČÍK, Reginald KEFER, Marek DLUHOŠ a Kristýna BERNARDOVÁ.
Vydání 2021.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání konference
Obor 60101 History
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky Jan Kefer; Národní muzeum; DCČH; Universalia; okultismus; hermetismus; konference; vzpomínka; výročí
Klíčová slova anglicky Jan Kefer, National museum, DCČH, Universalia, occultism, hermetism, conference, remembrance, anniversary
Změnil Změnila: Mgr. Hana Ambrožová, učo 1759. Změněno: 13. 1. 2022 09:56.
Konference, která byla věnována osobě Jana Kefera, se odehrála v Národním muzeu 4. prosince 2021. Tématem konference byl Jan Kefer jako knihovník Národního muzea, dále jako vůdce největší československé okultní organizace Universalia, jako skautský funkcionář a jako odbojář, který byl umučen nacisty. Konference se zúčastnili rodinní příslušníci, zástupci Národního muzea, výzkumníci historie čs. okultismu i představitelé hlavních českých okultních organizací. Konference proběhla pod záštitou DCČH a NM.
Anotace anglicky
Conference, which was dedicated to Jan Kefer, took place at the National museum on 4th December of 2021. The topic of this conference was Jan Kefer as a National museum librarian, also as the leader of the largest czechoslovakian occult organization Universalia, as a scout official, and as a resistance member, who was tortured to death by the nazzis. Conference was attended by family members, officials of the National museum, researchers of the history of CS occult, and by leaders of the main czech occult organizations. The event took place under the patronage of the DCČH and NM.
VytisknoutZobrazeno: 29. 8. 2024 21:29