DOHNAL, Josef. Sobytije i sobytijnost’ v slavjanskich literaturach (russkaja, češskaja) perelomnych èpoch. 2021.
Originální název Sobytije i sobytijnost’ v slavjanskich literaturach (russkaja, češskaja) perelomnych èpoch
Název česky Událost a dějinnost ve slovanských literaturách (ruská, česká) ve zlomových obdobích
Název anglicky Event and historism in Slavic literatures (Russian, Czech) in critical periods
Autoři DOHNAL, Josef.
Vydání 2021.
Originální jazyk ruština
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor 60206 Specific literatures
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky událost; historismus; přelomová období
Klíčová slova anglicky event; historicism; critical periods
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnil: prof. PhDr. Josef Dohnal, CSc., učo 1814. Změněno: 8. 1. 2022 17:13.
Celi meroprijatija: izučit’ fenomen literaturnogo sobytija; različnyje konfiguracii vystraivanija v literature sobytijnych rjadov (linejnyje/nelinejnyje modeli, vektornyje, vejernyje, retrospektivnyje i dr.); specifiku izobraženija sobytij i ponimanija sobytijnosti v proizvedenijach raznoj rodovoj i (ili) èstetičeskoj prirody.
Anotace česky
Cíle workshopu: studium fenoménu literárních událostí; různá uspořádání dějových řad v literatuře (lineární/nelineární modely, vektor, retrospektiva atd.); specifika obrazu událostí a pochopení událostí v dílech různé žánrové a/nebo estetické povahy.
Anotace anglicky
Objectives of the workshop: to study the phenomenon of literary events; various configurations of arrangement in the literature of event series (linear/non-linear models, vector, retrospective, etc.); specifics of image of events and understanding of events in works of different generic and (or) aesthetic nature.
Návaznosti
MUNI/A/1331/2020, interní kód MUNázev: Mezislovanské kulturní a literární vazby