SKALICKÁ, Veronika. Trochu jiné sledování osob a věcí aneb biometrické údaje v praxi. Online. In Veronika Marková, Lucia Strémy. Aktuálne otázky trestného práva v teórii a praxi. Bratislava: Akadémia Policajného zboru v Bratislave, 2021, s. 219-242. ISBN 978-80-8054-910-7.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Trochu jiné sledování osob a věcí aneb biometrické údaje v praxi
Název anglicky A slightly different monitoring of people and things and biometric data in practice
Autoři SKALICKÁ, Veronika (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Bratislava, Aktuálne otázky trestného práva v teórii a praxi, od s. 219-242, 24 s. 2021.
Nakladatel Akadémia Policajného zboru v Bratislave
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50501 Law
Stát vydavatele Slovensko
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání elektronická verze "online"
WWW Open access sborníku
Kód RIV RIV/00216224:14220/21:00123823
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-8054-910-7
Klíčová slova anglicky Monitoring people; biometric data; biometric signature; banking; passports; CCTV cameras; biometrics face recognition
Štítky rivok
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Petra Georgala, učo 32967. Změněno: 4. 3. 2022 11:14.
Anotace
Biometrické údaje provází každodenní život téměř každého člověka. Zřejmě si však neuvědomujeme, že se jedná o unikátní osobní údaj, jenž vyjadřuje unikátnost každého člověka. Většina z nás používá k odemykání mobilního telefonu nebo potvrzení finanční transakce jeden z biometrických údajů (otisk prstu, identifikaci tváří). Z biometrickými údaji se rovněž často setkáváme při cestování u cestovních dokladů. Nabizí se tak otázka, zda je možné sledovat osoby prostřednoctvím biometrikckých údajů a jaké riziko představují tzv. CCTV kamery využívané zejména v Číně. Příspěvek tak nabízí ucelený úvod do problematiky týkající se problematiky biometrických údajů.
Anotace anglicky
iometric data accompanies the daily life of almost every person. However, we probably do not realize that this is a unique personal data that expresses the uniqueness of each person. Most of us use one of the biometric data (fingerprint identification, face identification) to unlock a mobile phone or confirm a financial transaction. We also often encounter biometric data when traveling with passport. This raises the question of whether it is possible to monitor people through biometric data and what is the risk of the so-called CCTV cameras used mainly in China. The conference paper thus offers a comprehensive introduction to the issues related to biometric data.
VytisknoutZobrazeno: 25. 7. 2024 18:31