ANDRÁŠIK, Tomáš, Markéta KOŠATKOVÁ, Lucie MORAVČÍKOVÁ a Petr SOJÁK. Osobnostně orientovaná profesní příprava sociálních pedagogů: Aplikovaná improvizace jako metoda profesního rozvoje a nástroj do praxe. In Kristína Liberčanová, Ivana Šuhajdová. Príbeh sociálnej pedagogiky. Vývoj, aktuálny stav a budúcnosť sociálnej pedagogiky v slovensko-českom prostredí. 1. vyd. Trnava: Typi Universitatis Tyrnaviensis, spoločné pracovisko Trnavskej univerzity v Trnave a Vedy, vydavateľstva Slovenskej akadémie vied, 2022, s. 136-157. ISBN 978-80-568-0533-6.
Originální název Osobnostně orientovaná profesní příprava sociálních pedagogů: Aplikovaná improvizace jako metoda profesního rozvoje a nástroj do praxe
Název česky Osobnostně orientovaná profesní příprava sociálních pedagogů: Aplikovaná improvizace jako metoda profesního rozvoje a nástroj do praxe
Název anglicky Personality-oriented professional training of social educators: Applied improvisation as a method of professional development and a tool for practice
Autoři ANDRÁŠIK, Tomáš (203 Česká republika, garant, domácí), Markéta KOŠATKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Lucie MORAVČÍKOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Petr SOJÁK (203 Česká republika, domácí).
Vydání 1. vyd. Trnava, Príbeh sociálnej pedagogiky. Vývoj, aktuálny stav a budúcnosť sociálnej pedagogiky v slovensko-českom prostredí. od s. 136-157, 22 s. 2022.
Nakladatel Typi Universitatis Tyrnaviensis, spoločné pracovisko Trnavskej univerzity v Trnave a Vedy, vydavateľstva Slovenskej akadémie vied
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Slovensko
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14410/22:00128801
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
ISBN 978-80-568-0533-6
Klíčová slova česky aplikovaná improvizace; impro; kreativita a spontaneita v profesi; osobnostní rozvoj; profesní příprava; sociální a emoční učení
Klíčová slova anglicky applied improvisation; improv; creativity and spontaneity in profession; personality development; professional education; social and emotional learning
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Daniela Marcollová, učo 111148. Změněno: 10. 3. 2023 11:45.
Kapitola nejprve popisuje koncepci osobnostně orientované profesní přípravy sociálních pedagogů na Katedře sociální pedagogiky na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Další kapitoly jsou poté věnovány kurzu aplikované improvizace, který je nejmladší inovací v tomto modulu. Autoři se zabývají dosavadním výzkumem ve využití aplikované improvizace v oblastech souvisejících s možným uplatněním sociálních pedagogů a nastiňují možnosti využití aplikované improvizace v profesním vzdělávání sociálních pedagogů. Poslední část kapitoly tvoří shrnutí výzkumu zabývajícího se rozvojem sociálních a emočních kompetencí sociálních pedagogů prostřednictvím aplikované improvizace.
Anotace anglicky
The chapter first describes the concept of personality-oriented professional training for social educators at the Department of Social Pedagogy at the Faculty of Education of Masaryk University in Brno. Subsequent chapters are then devoted to the course of applied improvisation, which is the youngest innovation in this module. The authors deal with previous research on the use of applied improvisation in areas related to possible employment of social educators and outline the possibilities of using applied improvisation in the professional education of social educators. The last part of the chapter consists of a summary of research on the development of social and emotional competencies of social pedagogues through applied improvisation.
Návaznosti
MUNI/B/1184/2021, interní kód MUNázev: Přístupy a metody ve výzkumu vzdělávání: seriál metodologických workshopů a konferencí 2022
Investor: Masarykova univerzita, Přístupy a metody ve výzkumu vzdělávání: seriál metodologických workshopů a konferencí 2022
VytisknoutZobrazeno: 1. 5. 2024 06:48