ZBIEJCZUK SUCHÁ, Ladislava, Jan MARTINEK, Josef KOCUREK, Lukáš PORSCHE, Matěj MÁLEK a Vojtěch VOJTÍŠEK. Případová studie Beletrion: zpřístupňování webových knih čtenářům. Knihovna Plus. Praha: Národní knihovna ČR, 2023, roč. 2023, č. 1. ISSN 1801-5948.
Originální název Případová studie Beletrion: zpřístupňování webových knih čtenářům
Autoři ZBIEJCZUK SUCHÁ, Ladislava, Jan MARTINEK, Josef KOCUREK, Lukáš PORSCHE, Matěj MÁLEK a Vojtěch VOJTÍŠEK.
Vydání Knihovna Plus, Praha, Národní knihovna ČR, 2023, 1801-5948.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku (nerecenzovaný)
Obor 50804 Library science
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky knihovny; webové knihy; digitální čtení
Změnil Změnila: PhDr. Ladislava Zbiejczuk Suchá, Ph.D., učo 65170. Změněno: 16. 4. 2024 09:13.
Knihovny lze považovat za infrastruktury, schopné nabízet služby podporující rozličné komunity, přičemž často využívají inovativní technologie. K takovým technologiím patří již dlouhou dobu i webové knihy. V roce 2020 začala Městská knihovna v Praze , která spravuje rozsáhlý fond elektronických knih, pracovat s novou technologií webových knih – formátem next-book. V příspěvku ukazujeme, jak tato knihovna ve spolupráci s Masarykovou univerzitou experimentovala s novými technologiemi v době celosvětové pandemie COVID-19, aby zpřístupnila knihy novým skupinám čtenářů bez ohledu na umístění svých poboček.
Návaznosti
TL04000391, projekt VaVNázev: Redesign knihovních služeb 2020: webové knihy (Akronym: Redesign2020)
Investor: Technologická agentura ČR, Redesign knihovních služeb 2020: webové knihy
VytisknoutZobrazeno: 3. 5. 2024 10:13