VOREL, David a Helena ZELNÍČKOVÁ. Rozdílnost efektivity distančního vzdělávání a prezenční výuky. Online. In Kateřina Víchová. CrisCon 2022 – Krizové řízení a řešení krizových situací. 1. vyd. Uherské Hradiště: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2022, s. 156-164. ISBN 978-80-7678-113-9.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Rozdílnost efektivity distančního vzdělávání a prezenční výuky
Název anglicky The difference in the effectiveness of distance education and full time teaching
Autoři VOREL, David a Helena ZELNÍČKOVÁ.
Vydání 1. vyd. Uherské Hradiště, CrisCon 2022 – Krizové řízení a řešení krizových situací, od s. 156-164, 9 s. 2022.
Nakladatel Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání elektronická verze "online"
WWW Odkaz na příspěvek ve sborníku
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
ISBN 978-80-7678-113-9
Klíčová slova česky Profesní vzdělávání; online výuka; kompetence; celoživotní vzdělávání
Klíčová slova anglicky Vocational education; online learning; competence; lifelong learning
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: PhDr. Mgr. Ing. David Vorel, učo 403652. Změněno: 15. 4. 2023 20:13.
Anotace
Příspěvek je zaměřen na efektivitu profesního vzdělávání při prezenční výuce a online vzdělávání. Odborné vzdělávání je nedílnou součástí dalšího vzdělávání a jeho kvalita bezprostředně ovlivňuje celkový běh organizace. V roce 2020 se odborné vzdělávání potýká s novým úskalím, kterým je covid-19. Běžná forma prezenční výuky se v poměrně krátké době transformuje na formu distanční. Důvodem je zachování alespoň nejnutnějšího okruhu výuky po nejnutnější dobu a část vzdělávání je řešena samostudiem. V období zavádění distanční výuky se řešily otázky digitální gramotnosti účastníků vzdělávacího procesu, technického vybavení a dobrého internetového připojení. Výsledky efektivity vzdělávacího procesu nemohly být řešeny, z důvodu historicky krátkého trvání výuky. Distanční výuka pozitivně ovlivnila digitální gramotnost účastníků, ale zároveň dochází k jejich nižší participaci ve výuce. Hlavním cílem příspěvku je charakterizovat rozdílnosti znalostí získaných při online vzdělávání a prezenční výuce. Online vzdělávání je relativně nová metoda, jenž se začala výrazně uplatňovat s narůstající pandemií covid-19 a její využití získává nadále značné obliby. Nyní je potřeba ověřit, zda lepších výsledků účastnící vzdělávání dosahují při prezenční výuce nebo online vzdělávání.
Anotace anglicky
The contribution is focused on the effectiveness of professional education in full time teaching and online education. Vocational education is an integral part of continuing education and its quality directly affects the overall running of the organization. In 2020, vocational education is facing a new challenge, which is Covid-19. The usual form of face-to-face teaching is transformed into a distance learning form in a relatively short time. The reason is to preserve at least the most necessary range of teaching for the most necessary time, and part of the education is solved by self-study. During the introduction of distance education, the issues of digital literacy of the participants in the educational process, technical equipment and a good internet connection were addressed. The results of the effectiveness of the educational process could not be solved due to the historically short duration of the teaching. Distance education has positively influenced the digital literacy of the participants, but at the same time, their participation in education is lower. The main goal of the contribution is to characterize the differences in knowledge acquired during online education and face-to-face teaching. Online education is a relatively new method that began to be widely used with the growing Covid-19 pandemic, and its use continues to gain significant popularity. Now it is necessary to verify whether the participants in education achieve better results during face-to-face teaching or online education.
VytisknoutZobrazeno: 1. 9. 2024 08:45