KONEČNÝ, Petr. Perspektivy veřejné správy III. 2023.
Originální název Perspektivy veřejné správy III
Název česky Perspektivy veřejné správy III
Název anglicky Perspectives of Public Administration III
Autoři KONEČNÝ, Petr.
Vydání 2023.
Typ výsledku Uspořádání konference
WWW odkaz na web konference
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova česky regiony; regionální politika; veřejná správa; komunální politika; samospráva
Klíčová slova anglicky Regions; Regional Politics; Czech Republic; Public Administration; Local Governance
Štítky Komunální politika, Regionální politika, veřejná správa
Změnil Změnila: Mgr. Blanka Farkašová, učo 97333. Změněno: 19. 4. 2024 16:05.
Odborná konference Perspektivy veřejné správy si klade za cíl představit vývoj státní správy a samosprávy v České republice se zvláštním zřetelem k území Moravy a Slezska. Letošní třetí ročník dává tuto problematiku do souvislosti dvou dekád od správní reformy v České republice a tří dekád od rozpadu Československa. Nabízí kritické zhodnocení, jakými trajektoriemi se vydala veřejná správa v obou státech, které svého času tvořily jeden správní systém, a jaká se nabízejí řešení do budoucna. Konference je organizována do dvou diskuzních panelů – dopolední zaměřený na obce a odpolední na kraje. Jako panelisté jsou pozváni odborníci různých vědních disciplín a představitelé veřejné správy z České republiky a Slovenska. Úvodního slova se ujme děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity prof. Stanislav Balík. Zvolený formát má přispět k co nejplastičtější představě o dosavadním vývoji a možném směřování do budoucna. Třetí ročník konference Perspektivy veřejné správy se uskuteční v pátek 26. května 2023 v aule Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity na Joštově 10 v Brně. Organizátory jsou Společnost pro Moravu a Slezsko, z.s. a Jihomoravský kraj. Partnery konference jsou město Bratislava a Bratislavský samosprávný kraj. Odbornou záštitu převzala Katedra politologie FSS MUNI.
VytisknoutZobrazeno: 28. 7. 2024 19:26